ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Zakończyła się akcja zbierania pieniędzy na wyjazd podopiecznych fundacji Zawsze Blisko. Dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym pomocy KT Legia udało się zgromadzić ponad 45 tysiąca złotych. Dzięki temu, niewidomi i niedowidzący zawodnicy uprawiający blind tennis będą mogli wyjechać na międzynarodowy turniej do Hiszpanii, który odbędzie się w maju.


W serwisie crowdfundingowym polakpotrafi.pl pieniądze wpłaciło ponad 200 osób. Dwóch darczyńców zdecydowało się wesprzeć projekt kwotą pięć tysięcy złotych. Dwóch innych dołożyło do zbiórki po dwa tysiące, a pięciu po tysiąc. Jednak nawet najmniejsza wpłata była niezwykle ważna. Łącznie udało się uzyskać aż 45495 złotych. Przypomnijmy, że celem było 40 tysięcy.

– Nie spodziewaliśmy się, że uda nam się zebrać potrzebną kwotę. W połowie zbiórki licznik na kilka dni praktycznie się zatrzymał i wszyscy w fundacji byliśmy trochę przestraszeni. Na szczęście na koniec dzięki wsparciu kolejnych wspaniałych ludzi, udało się osiągnąć wymarzony cel – mówi Agata Barycka, prezes klubu Blind Tennis Polska.

Nieoficjalne mistrzostwa świata odbędą się w dniach 6-13 maja w miejscowości Alfaz del Pi. W skład reprezentacji wchodzi:

– 7 zawodników, grających w 3 kategoriach, uwarunkowanych stopniem utraty wzroku, od osób niewidomych do niedowidzących;

– 3 osoby (trzech trenerów i projekt menedżer), którzy pełnią funkcję opiekunów – przewodników.

 – Jesteśmy przygotowani, aby dumnie reprezentować Polskę na tej imprezie i do kraju wrócić z medalami. Nasi zawodnicy bardzo mocno trenują każdego dnia na korcie i nie tylko. Mają intensywne zajęcia ogólnorozwojowe. Do końca tygodnia ogłosimy, kto pojedzie na turniej. Wszystkie sprawy organizacyjne nie są jednak tak ważne jak to, że możemy wziąć udział w tym historycznym wydarzeniu – dodaje Barycka.

Na wyjazd na turniej potrzeba około 40 tysięcy złotych. Zebrana nadwyżka zostanie przeznaczona na zakup specjalnych piłek, które trzeba sprowadzać aż z Japonii. Jedna paczka z 24 sztukami wystarcza mniej więcej na miesiąc i kosztuje 2,5 tysiąca złotych.


Jak wesprzeć Blind Tennis Polska?
Przekaż dowolną kwotę na rzecz Fundacji Zawsze Blisko na projekt „Rehabilitacji osób niewidomych i niedowidzących poprzez zajęcia z tenisa ziemnego”. Każda złotówka ma ogromne znaczenie.

Konto do wpłat:
ING Bank Śląski 65 1050 1025 1000 0090 3059 3868
z dopiskiem Blind Tennis Polska.

Dziękujemy! 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook