ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Za nami XII edycja turnieju, który jest wspomnieniem tragicznie zmarłej 12 lat temu tenisistki. Zdecydowanie najlepszą zawodniczką imprezy na kortach przy ul. Myśliwieckiej 4A była Weronika Pociej. Legionistka triumfowała w rywalizacji singlowej i deblowej. W półfinale była Aleksandra Jeleń. W pięciodniowych zmaganiach toczonych w trudnych warunkach pogodowych walczyło około 60 uczestników.

 

wyniki

 

W turnieju głównym wśród dziewcząt zobaczyliśmy pięć legionistek. Od początku znakomicie prezentowała się rozstawiona z ósemką Weronika Pociej. 15-latka, która w styczniu dość niespodziewanie wywalczyła mistrzostwo województwa w gronie juniorek w pierwszej rundzie wygrała z Jadwigą Wygodą (ATAK Łódź) 6:0, 6:3.

Drugą rywalką Wery była Anna Derecka. Wynik spotkania z tenisistką WTS Orzeł Warszawa był bardzo podobny to inauguracyjnego. Pociej wygrał 6:3, 6:0.

W ćwierćfinale legionistka spotkała się z najwyżej klasyfikowaną zawodniczką imprezy, a więc Martą Jaśkiewicz z AZS Łódź. Weronika zaprezentowała kapitalny tenis i wygrała 6:3, 6;0. To był zatem trzeci mecz z rzędu, w którym straciła tylko trzy gemy.

Po tym zwycięstwie Pociej w półfinale spotkała się z inną reprezentantką KT Legia Aleksandrą Jeleń. Po pięknej walce późniejsza triumfatorka zwyciężyła z rozstawioną z piątką koleżankę z klubu 7:5, 6:2.

We wtorkowym meczu o tytuł Weronika zagrała z Julią Wędrochą. Pojedynek z zawodniczką CHTT Chorzów był emocjonującym widowiskiem. W pierwszej partii lepsza była tenisistka ze Śląska, która wygrała 6:2. Pociej kapitalnie zareagowała. Poprawiła grę i w dwóch kolejnych odsłonach zwyciężała 6:0 i 6:2.  

Po raz ostatni legionistka wygrała singla w Memoriale Ani Dolińskiej w 2014 roku. Dokonała tego Anna Hertel.  

Pociej znakomicie zaprezentowała się także w deblu. Tam w parze z Dominiką Szczotka bez straty seta doszła do finału. W nim rywalkami były Nadia Brunzow i Anna Derecka.

Wtorkowy mecz odbył się po przerwie na odpoczynek. Pociej i Szczotka w pierwszej partii wygrały 6:3, a w drugiej przegrały 5:7. O triumfie w memoriale zadecydował super tie-break. W nim Weronika i Dominika zwyciężyły 10:8.

W gronie chłopców w deblu w półfinale był legionista Paweł Kaliszewski. Jego partnerem deblowym był Wojciech Kasperski z KS Górnik Bytom.

 

wyniki

 

 

 

 

13-17.05.2016 – XII Memoriał Ani Dolińskiej – OTK Super Seria U16
– eliminacje chłopców
– drabinki turniejowe chłopców – gra pojedyncza
– drabinki turniejowe dziewcząt – gra pojedyncza
– drabinki turniejowe chłopców – gra podwójna
– drabinki turniejowe dziewcząt – gra podwójna

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook