ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Ten sezon dopiero się rozpoczyna, ale warto sprawdzić, jak w klasyfikacjach ITF Juniors radzą sobie reprezentanci KT Legia. Najwyżej notowaną polską juniorką jest oczywiście cały czas Iga Świątek. 15-letnia legionistka jest w czołówce. Obecnie zajmuje 15. pozycję. Na najlepszym w karierze, 106. miejscu jest Anna Hertel, która przygotowuje się do startu w Maroku.

Świątek od stycznia nie występowała w turniejach dla tenisistek do lat 18. Ostatnio startowała w Australian Open, a od miesiąca nie występowała w żadnym turnieju, również profesjonalnym.
Po raz drugi z rzędu na 106., najlepszym jak na razie w juniorskiej karierze miejscu jest Anna Hertel. Po udanym występie w Bułgarii w tygodniu świąt wielkanocnym jest na dobrej drodze, aby zagrać w kwalifikacjach Rolanda Garrosa.

Teraz trenuje spokojnie w Warszawie, a w przyszłym tygodniu zaprezentuje się w Maroku w dużej imprezie Mediterranée Avenir w pięknej Casablance. W tym turnieju o randze Grade 1 Ania grała też przed rokiem. Była w drugiej rundzie singla i ćwierćfinale debla.

Nieco niżej, bo na 140. pozycji jest Stefania Rogozińska-Dzik. Na miejscu 422. znajduje się teraz Weronika Pociej. 16-latka w poprzednim tygodniu nieźle zaprezentowała się na twardych kortach w Izraelu. W imprezie rangi Grade 4 Alex Podolsky ITF Junior Tournament była w ćwierćfinale singla, gdzie uległa reprezentantce gospodarzy Shelly Bereznyak.

W gronie chłopców najwyżej notowanym legionistką jest Kacper Zuk. Nasz 18-latek od dwóch miesięcy nie startuje w turniejach juniorskich i spadł na 87. pozycję.

Coraz wyższe miejsce zajmuje za to Daniel Michalski. On w ostatnim tygodniu grał w Plovdiv Cup 2017. To były zmagania rangi Grade 2. 17-latek był w finale gry deblowej i wywalczył aż 50 punktów rankingowych. Teraz jest 136. w klasyfikacji ITF Juniors.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook