ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

To jest oficjalna wiadomość. Po dwóch żeńskich futuresach ITF rangi 10 tysięcy dolarów, czas na jeszcze większe wydarzenie na kortach przy ulicy Myśliwieckiej 4A. W dniach 19-25 czerwca odbędzie się turniej o puli nagród 25 tysięcy dolarów. Po raz pierwszy od prawie dwóch lat na naszym obiekcie zobaczymy w akcji najlepszą polską juniorkę Igę Świątek. Zagra także coraz lepiej spisująca się kolejna legionistka, Anna Hertel. Możliwe, że zobaczymy także Magdalenę Fręch, Katarzyna Piter i Urszulę Radwańską.


 KT Legia ponownie będzie gospodarzem zawodowego turnieju kobiet w stolicy. W 2010 roku po raz ostatni na naszych kortach odbył się turniej WTA. To była impreza rangi 250, a najwyższe rozstawiona była wtedy wiceliderka rankingu, Dunka polskiego pochodzenia Karolina Woźniacka. Grały także późniejsze mistrzynie wielkoszlemowe Na Li z Chin i Francuzka Marion Bartoli. Niestety, po tym, jak wycofał się główny sponsor, trudno było o zorganizowanie kolejnego tak dużego widowiska.

Dwa lata później udało się rozegrać futuresa o puli nagród 10 tysięcy dolarów. W zeszłym sezonie projekt reaktywowano. Teraz udało się go jeszcze rozwinąć.

– Turniej z maja ubiegłego roku miał niższą rangę niż ten, który odbędzie się w czerwcu, ale i tak okazał się dużym sukcesem. Uczestniczki chwaliły organizację, przygotowanie kortów i ogólną atmosferę imprezy. Teraz idziemy o krok dalej mając mocnego partnera, jakim jest Warsaw Sports Group.  Zmagania będą miały lepszą rangę i obsadę. Wspólnie z naszym partnerem także hospitality, a więc zakwaterowanie i wyżywienie dla zawodniczek pozostających w walce o zwycięstwo – mówi prezes KT Legia Jerzy Hertel.

– Bardzo się cieszymy, że razem z Warsaw Sports Group zorganizujemy taki turniej na kortach przy Myśliwieckiej 4 A. Wiele szczegółów jest jeszcze dopracowywanych, ale chcemy, aby to każdy, kto pojawi się na naszym obiekcie w czasie trwania turnieju poczuł, że to jest wielkie święto tenisa. Oprawa będzie porównywalna do turniejów rangi WTA. Bardzo możliwe, że pojawią się znane polskie tenisistki: Magdalena Fręch, Katarzyna Piter czy nawet Urszula Radwańska. Serdecznie zapraszamy już teraz. Wstęp oczywiście pozostanie wolny – dodaje Hertel.

W podstawowej drabince zobaczymy na pewno dwie zawodniczki KT Legia: Igę Świątek i Annę Hertel. Pierwsza z nich, która w maju skończy 16 lat po raz ostatni grała w turnieju na naszym obiekcie prawie dwa lata temu. Było to podczas wygranego przez nią Memoriału im. Marii i Lecha Kaczyńskich.

Turniej główny potrwa od 19 do 25 czerwca. Wcześniej odbędą się eliminacje.

 

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook