ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74
Zwyciężczynie debla: pokazałyśmy, co potrafimy

Stefania Rogozińska-Dzik i Martyna Kubka w znakomitym stylu wygrały rywalizację podwójną podczas Copernicus Bowl 2017. W finale polska para, w której mieliśmy zawodniczkę KT Legia pokonała Halemai z Francji i Petroulę z Grecji. – Chciałyśmy powetować sobie nie najlepszy występ w grze pojedynczej – stwierdziły triumfatorki.

W singlu Stefania odpadła w pierwszej, a Martyna w drugiej rundzie. O wiele lepiej poszło im w deblu.

– Od początku turnieju w każdym meczu dawałyśmy z siebie wszystko. Cieszymy się, że skończyło się to naszym zwycięstwem – mówiła Rogozińska-Dzik.

– Zagrałyśmy cztery naprawdę trudne, ale też dobre spotkania. Miałyśmy duże problemy w ćwierćfinale, gdy w pewnym momencie myślałyśmy, że już nie damy rady wygrać. Walczyłyśmy jednak do samego końca i to się opłaciło. Podniosłyśmy się. Półfinał i finał zagrałyśmy naprawdę na wysokim poziomie. Jesteśmy niezwykle zadowolone – dodawała Kubka.

– Znamy się z Martyną od mniej więcej pięciu lat. Nie gramy na każdym turnieju razem, ale jak jest taka okazja, to z niej korzystamy. Zdobyłyśmy w przeszłości wspólnie tytuł mistrzyń Polski do lat 14, więc na pewno jesteśmy dosyć zgranym duetem – opowiadała Stefania.

– To zwycięstwo to trochę rekompensata po niepowodzeniu w singlu. Chciałyśmy w deblu pokazać, co potrafimy. W finale starałyśmy się nie skupiać na tym, że gramy właśnie pod balonem. To jest i tak podobny tenis. Ogólnie wyszło nam to na plus – stwierdziła Martyna.

Obie tenisistki w tym roku skończyły 16 lat.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook