ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Po prawie miesięcznej przerwie 17-letni zawodnik KT Legia ponownie zaprezentował się w egipskim kurorcie Szarm el-Szejk i jeszcze raz to był udany występ. W październiku podczas jednego z futuresów ITF Kacper Żuk był w ćwierćfinale singla, a także wygrał zmaganie deblowe. Teraz doszedł do półfinału gry pojedynczej.


Turnieje takie jak ten rozgrywany cyklicznie w Egipcie jest szansą dla młodych zawodników na zdobywanie pierwszych punktów do klasyfikacji ATP. Na taki rozwiązanie zdecydował się także legionista. Po treningach m.in. w czeskim Prościejowie w ostatnim tygodniu grał w imprezie pod nazwą Egypt F33 Futures.

Żuk w pierwszej rundzie wygrał z Włochem Giovannim Narcisim (6:3, 6:2). a potem wyeliminował kolegę deblowego Piotra Matuszewskiego (6:1, 1:0  i krecz). W ćwierćfinale wygrał z innym Polakiem Kamilem Gajewskim 7:6 (2), 6:3.

Jego sobotnim rywalem w spotkaniu o finał był 22-letni Władisław Manafojew. Notowany pod koniec trzeciej setki rankingu ATP Ukrainiec okazał się trudnym przeciwnikiem, ale Kacper walczył kapitalnie. 

W pierwszej partii gracz KT Legia przegrywał już 0:3, ale w pięknym stylu odrobił straty i ostatecznie doprowadził do tie-breaka. W nim bardziej doświadczony przeciwnik wygrał 7:3. W drugiej odsłonie Żuk dwukrotnie stracił podanie i przegrał 2:6.

W całym pojedynku ukraiński tenisista zanotował 10 asów, ale miał też dziewięć podwójnych błędów. Polak natomiast miał pięć asów. 

W rywalizacji deblowej Matuszewski i Żuk wyeliminowali Portugalczyków Andre Gaspara Murtę i Vasco Mensurado 6:4, 6:2. Później z powodu urazu Piotra oddali walkowerem kolejne starcie. 

Następny tydzień to kolejny turniej w Egipicie i następny start legionisty. 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook