ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Od prawie roku Klub Tenisowy Legia z dużym zaangażowaniem wspiera tych fantastycznych ludzi.  Niewidomi i niedowidzący, a więc ludzie z dysfunkcją wzroku grają bardzo aktywnie w tenisa ziemnego. Dla nich uprawianie sportu to szansa na zwiększenie ogólnej sprawności fizycznej. Ważne jest to, że umiejętności z kortu ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Blind Tennis Polska właśnie rozpoczął zbiórkę, której celem udział w międzynarodowym turnieju w Hiszpanii. Potrzeba 40 tysięcy złotych. Pieniądze można wpłacać przez serwis Polakpotrafi.pl


PROJEKT: HISZPANIA 2017 – TUTAJ MOŻNA WPŁACAĆ!  

Crowdfunding w Internecie to w ostatnim czasie coraz bardziej popularna forma finansowania różnego rodzaju projektów przez dużą liczbę drobnych, jednorazowych wpłat dokonywanych przez osoby zainteresowane projektem. To zjawisko w sieci rozwija się bardzo szybko.

Teraz Blind Tennis Polska rozpoczął kampanię, której celem jest udział w pierwszym, międzynarodowym turnieju tenisa ziemnego dla osób z dysfunkcją wzroku w Hiszpanii.

– Potrzebujemy zebrać minimum 40 000 złotych, a każde kolejne cztery tysiące to kolejny zawodnik z szansą na start. Gra w tenisa daje nam siłę i poczucie, że wszystko jest możliwe, a jedyne ograniczenia są w naszych głowach – mówi Agata Barycka.

PROJEKT: HISZPANIA 2017 – TUTAJ MOŻNA WPŁACAĆ!  

W tenisie osób z dysfunkcją wzroku piłka wykowana jest z gąbki, w środku znajduje się mniejsza piłeczka, podobna do golfowej, która wypełniona jest śrutem. Wszystko to działa, jak dziecięca grzechotka. Piłka wydaje subtelny, ale bardzo charakterystyczny dźwięk, który zdradza wszystko – prędkość, kierunek i potencjalne miejsce lądowania. Dzięki temu słuch i wyobraźnia zawodnika pracują na gigantycznych obrotach, co daje szansę na wymianę piłek na korcie.

Polska jest Członkiem International Blind Tennis Association od września 2015 roku. Mniej więcej 12 miesięcy temu rozpoczęły się pierwsze treningi.

Teraz czas na występ w międzynarodowym turniej tenisa ziemnego dla osób z dysfunkcją wzroku – International Blind Tennis Tournament: Spain 2017. Celem projektu jest wyjazd dziesięcioosobowej reprezentacji na zmagania, które odbędą się od 6 do 13 maja 2017 roku w miejscowości Alfaz del Pi.

Potrzebna jest jednak Wasza pomoc! Dla darczyńców przygotowaliśmy specjalnie pakiety nagród. Więcej szczegółów pod linkami.

PROJEKT: HISZPANIA 2017 – TUTAJ MOŻNA WPŁACAĆ!  

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook