ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Na kortach przy Myśliwieckiej 4a odbył się Gwiazdkowy Turniej Deblowy VIP na Legii o Puchar PLL LOT. W rywalizacji wzięło udział 14 par, które najpierw rywalizowały w grupach, a potem w fazie play-off. Najlepsi okazali się Tomasz Półgrabski i Maciej Szczepański. Od stycznia polskie linie lotnicze uruchamiają zupełnie nowe połączenie bezpośrednie. Z Warszawy będzie można polecieć do Tokio.


Krótko po godzinie 9 uczestnicy zebrali się w Cafe Legia. Po oficjalnym przywitaniu, kawie i lekkim śniadaniu nastąpiła weryfikacja zawodników. W jej trakcie zawodniczki i zawodnicy otrzymali upominki od partnera turnieju, a więc PLL LOT.

Po losowaniu 28 osób stworzyło 14 par deblowych. W czterech grupach walczono systemem każdy z każdym. Rywalizowano do jednego wygranego super-tiebreaka, a więc do dziesięciu punktów. Po dwie najlepsze pary z każdej z grup przechodziły do turnieju głównego. W tej drabince znalazło się zatem osiem duetów. Sześć pozostałych wzięło udział w zmaganiach pocieszenia.

W turnieju głównym najlepszy okazał się debel Tomasz Półgrabski-Maciej Szczepański. Ta para w ćwierćfinale pokonała 6:4 dwójkę Maria Borzyszkowska-Marek Smarcew. W starciu o finał Półgrabski i Szczepański zmierzyli się z Krzysztofem Oraczewskim oraz Jackiem Wanem. Późniejsi triumfatorzy zaprezentowali się jeszcze lepiej niż w poprzednim meczu i wygrali 6:2.

W spotkaniu finałowym Pan Tomasz i Pan Maciej zagrali z bardzo sportową parą. Ich rywalami byli wicemistrz olimpijski z 1980 roku w zapasach Andrzej Supron oraz żona legendarnego kolarza Ryszarda Szurkowskiego – Iwona. Półgrabski i Szczepański po pięknym meczu wygrali 6:3.

Jednocześnie odbył się także turniej pocieszenia. W nim najlepsi okazali się Sławomir Noszczak i Andrzej Kozłowski. W ćwierćfinale mieli wolny los, a w półfinale 6:2 wygrali z Maciejem Wieczorkiewiczem oraz Leszkiem Malinowskim. W ostatnim spotkaniu pokonali 6:1 Ryszarda Fijałkowskiego i cenionego komentatora tenisowego Eurosportu Karola Stopę.

Wszyscy zwycięzcy otrzymali piękne puchary. Wśród uczestników rozlosowano voucher PLL LOT na sumę trzech tysięcy złotych. Wygrał go znany dziennikarz Jacek Wan. 

W imprezie wzięli także udział m.in. aktor Tomasz Stockinger, piosenkarz Stan Borys oraz były kolarz Ryszard Szurkowski.

Od stycznia PLL LOT uruchamia bezpośrednie połączenie w Tokio. Będzie to pierwsze taka destynacja do stolicy Japonii nie tylko z Polski, ale i z Europy Środkowo-Wschodniej. Będzie to również pierwsza trasa dalekiego zasięgu, która wystartuje tuż po formalnym zakończeniu procesu restrukturyzacji LOT-u. Rejsy Boeingami 787 Dreamliner będą realizowane trzy razy w tygodniu. Bilety są już w sprzedaży na stronie www.lot.com.


 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook