ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Od tygodnia najlepsi tenisiści Legii są w Anglii. W londyńskiej dzielnicy Roehampton Iga Świątek i Kacper Żuk uczestniczyli w turnieju Nike Junior International. Nasza zawodniczka była w trzeciej rundzie singla oraz półfinale debla. W sobotę rozpoczyna się juniorski Wimbledon. Legioniści dla których będzie to debiut w tej imprezie poznali rywali.

 


Świątek, która w ostatnim rankingu ITF Juniors zajmowała 25. lokatę została rozstawiona z numerem 14.  W pierwszym w życiu pojedynku na nawierzchni trawiastej pokonała Dominique Schaefer z Peru (6:2, 6:3). W drugiej rundzie w równie dobrym stylu wyeliminowała Brytyjkę Megan Davies (6:2, 7:5).

W kolejnym pojedynku, którego stawką był ćwierćfinał, Iga zmierzyła się z najlepszą obecnie juniorką świata, a więc Olesią Perwusziną. Polka kapitalnie walczyła z Rosjanką, miała szanse na przełamanie, ale nie dała rady. Ostatecznie przegrała 4:6, 3:6.

15-letnia legionistka wystąpiła także w rywalizacji deblowej. Tam jej partnerką była Kaja Juvan. Polsko-słoweńska dwójka pokonała kolejno Marię Lourdes Carlę i Melani Solange Krywoj z Argentyny (6:4, 6:3), walkowerem Jaimee Fourlis z Australii oraz Karman Kaur Thandi z Indii. Potem ograły Brytyjkę Amily Appleton i Amerykankę Morgan Coppoc 3:6, 6:1, 10:3.

W walce o finał zmierzyły się z Perwusziną i z jej równie dobrą rodaczką Anastazją Potapową. Iga i Kaja przegrały 3:6, 1:6.

Legionista natomiast odpadł w pierwszej rundzie singla i debla, gdzie jego partnerem był Piotr Matuszewski.

Świątek i Żuk poznali tymczasem rywali w debiutanckim Wimbledonie. Iga zmierzy się z 13. zawodniczką świata, Usue Maitane Arconadą ze Stanów Zjednoczonych.

Kacper natomiast zmierzy się z 10. w rankingu juniorów Yunseongiem Chungiem z Korei Południowej. Na początku roku Azjata był już trzeci.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook