ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74
Trzy tygodnie udanych startów Hertel na Krecie

Heraklion był przez większość listopada miejscem bardzo bliskim dla zawodniczki KT Legia. 18-letnia Anna Hertel walczyła w trzech turniejach seniorskich rangi ITF 15 tysięcy dolarów. Legionistka zanotowała w greckiej miejscowości pierwszy w profesjonalnej karierze finał singla oraz drugi debla.

Starty na cały czas słonecznej Krecie Hertel rozpoczęła w końcówce października. W pierwszej z imprez, która rozgrywana była na otwartych kortach ziemnych nasza tenisistka grała w singlu oraz deblu.

Do rywalizacji pojedynczej Polka przystąpiła po pokonaniu trzech rywalek w eliminacjach. W turnieju głównym doszła do drugiej rundy. W zmaganiach deblowych jej partnerką była Szwajcarka Xenia Knoll. Ta dwójka od początku prezentowała się bardzo dobrze i doszła do finału.

Tam po zaciętym spotkaniu Hertel i koleżanka ze Szwajcarii przegrały z Rumunką Oaną Gawriłą oraz Mayą Tahan z Izreala 3:6, 6:1 [3-10]. Dla warszawianki to był drugi mecz o tytuł w grze podwójnej w karierze profesjonalnej. W październiku zdobyła tytuł w kazachskim Szymkencie. Tam walczyła razem z Rosjanką Kamillą Rachimową.

W drugim turnieju na greckiej wyspie Hertel i Knoll były w półfinale debla.

W trzeciej odsłonie występów w Heraklionie zawodniczka KT Legia zdecydowała się tylko na rywalizację w singlu. To był dobry pomysł, bo uzyskała najlepszy wynik w seniorskiej karierze.

Hertel doszła do finału. Po wyeliminowaniu jednej zawodniczki w kwalifikacjach, w turnieju głównym w drodze do decydującego pojedynku pokonała Chorwatkę Sipek, Gawriłę z Rumunii, tenisistkę z Austrii Antonitsch oraz Rosjanką Ukołową.

Starcie o pierwszy profesjonalny tytuł było niezwykle zacięte. Przeciwniczką legionistki była Oleksandra Olijnikowa z Chorwacji. Dwie partie kończyły się tie-breakami. W obu minimalnie lepsza była zawodniczka z Bałkanów, która wygrała 7:6 (3), 7:6 (4).


Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook