ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Anna Hertel, Iga Świątek i Stefania Rogozińska-Dzik. To najlepsze tenisistki KT Legia i jednocześnie członkinie reprezentantki Polski w kategorii do lat 16. W piątek drużyna narodowa złożona tylko i wyłącznie z naszych zawodniczek rozpocznie drużynowe mistrzostwa Europy w czeskiej miejscowości Veska. W piątek w ćwierćfinale pierwszymi rywalkami polskiej ekipy będą Szwajcarki.


Skład kadry jest oczywiście taki sam jak niespełna dwa tygodnie temu podczas eliminacji w Bergen op Zoom z Holandii. Wtedy nasza drużyna wystąpiła w turnieju razem z Dunkami, Niemkami, Łotyszkami, Brytyjkami, Norweżkami, Słowenkami i gospodyniami.

W ćwierćfinale legionistki bez trudu 3:0 pokonały Holenderki, a w półfinale po decydującym deblu Niemki 1:2. W finale uległy zaskakująco mocnym Brytyjkom 0:3, ale oczywiście wywalczyły promocję.

Teraz w czeskiej miejscowości Veska wystąpi osiem najlepszych zespołów z czterech turniejów kwalifikacyjnych. Oprócz Polek i Brytyjek zaprezentują się także Białorusinki, Czeszki. Gruzinki, Rosjanki, Szwajcarki i Ukrainki. 

Rozstawione w losowaniu były zawodniczki z Czech, Rosji, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

W piątek wieczorem okazało się, że Polki w ćwierćfinale spotkają się ze Szwajcarkami. Wiadomo było, że nie mogą zmierzyć się w tej fazie z Brytyjkami, które zagrają z Białorusinkami.

Czeszki będą walczyły o półfinał z Gruzinkami, a Rosjanki z Ukrainkami. 

Zespoły, które przegrają pierwsze mecze nie kończą imprezy. Te drużyny będą jeszcze rywalizować o miejsca 5-8, które mają także znaczenie w kontekście rankingu.

Faworytkami i to zdecydowanymi są Rosjanki, które mają w składzie trzy bardzo wysoko notowane tenisistki.

 

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook