ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Ten rok dla 12-letniego zawodnika Klubu Tenisowego Legia Warszawa jest naprawdę rewelacyjny. Maks Kaśnikowski w całym sezonie rozegrał już w międzynarodowych turniejach skrzatów 55 spotkań, z których wygrał aż 48, w tym 29 w grze pojedynczej. Teraz okazał się najlepszy w turnieju w Bośni i Hercegowinie. Triumfował w singlu oraz deblu. 


Kaśnikowski brał udział w rywalizacji Siroki Brijeg Open 2015. Łącznie zaprezentował się w ośmiu meczach, w tym w trzech deblowych i nie stracił nawet seta.

W grze pojedynczej najpierw pokonał reprezentanta gospodarzy Jovana Sinadinovicia 6:0, 6:0. Potem wygrał 6:2, 6:1 z Chorwatem Lovre Ercegiem, a następnie w walce o półfinał nie dał większych szans Niemcowi Ante Cikojevicowi (6:1, 6:4). Popisem Maksa był pojedynek o finał. Tam nasz zawodnik zmierzył się z Czarnogórcem Danilo Raiceviciem. Wynik 6:0, 6:0 mówi o tym spotkaniu wszystko.

W walce o tytuł przeciwnikiem Kaśnikowskiego był Serb Mateja Janicijević. Walka była zacięta tylko w pierwszym secie, którego Polak wygrał 6:4. W drugiej odsłonie dominacja naszego zawodnika była jeszcze większa (6:1).

Dla Kaśnikowskiego to było już szóste turniejowe zwycięstwo singlowe w imprezach międzynarodowych. 12-latek wygrał wcześniej zmagania w czeskim Rakovniku i Żlinie, niemieckim Munster i Regensburgu oraz Kołobrzegu. Dodatkowo dwa razy był w najlepszej czwórce w turniejach we Francji.

Legionista równolegle z kolegą z KKKS Kraków Piotrem Kusiewiczem walczył na Bałkanach także w deblu.

Polska dwójka wygrała w pierwszej rundzie z Chorwatami Dino Glovasem i Jakovem Maroeviciem 6:0, 6:2. W drugiej Maks i Piotr zwyciężyli przez walkowera z Bośniakami Muhamadem Ademoviciem i Andrejem Djikiciem. W półfinale pokonali Cikojevicia i Milię Poljicaka z Chorwacji 6:3, 6:4. W finale okazali się lepsi od Ercega i Raicevica 6:0, 6:4.

Dla zawodnika Legii to oiąty podwójny triumf w tym roku. Wcześniej w ramach rywalizacji skrzatów w Tennis Europe Junior Tour w kategorii do lat 12 cieszył się z takiego osiągnięcia w Żlinie, Munster, Regensburgu oraz Kołobrzegu.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook