ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

– Myślę, że razem z Piotrkiem jesteśmy jedną z lepszych par deblowych w cyklu ITF Juniors – mówił na początku lutego Kacper Żuk. Legionista i jego kolega z Kalisza potwierdzili, że tak właśnie jest podczas Trofeo Juan Carlos Ferrero. W akademii tenisowej byłego słynnego hiszpańskiego zawodnika odbywał się turniej o randze Grade 1, a Polacy w pięknym stylu zdobyli tytuł.


Juan Carlos Ferrero od pierwszego dnia zmagań był obecny na kortach w miejscowości Villena w okolicy znanego kurortu Alicante. Były lider światowego rankingu ATP, który zakończył karierę w 2012 roku oglądał mecze i dopingował młodych graczy.

Rywalizacja odbywała się na nawierzchni ziemnej, a więc na takiej, która nie jest ulubioną dla Żuka.

W grze pojedynczej wystartowało 48 tenisistów. Kacper był rozstawiony z „dwójką” i w pierwszej rundzie miał wolny los. W drugiej zmierzył się z kwalifikantem Sergim Perezem Contrim. Nieznany szerzej Hiszpan znakomicie czuł się na mączce. Legionista walczył z całych sił, ale ostatecznie uległ 6:7 (2), 3:6. Wszystkie siły mógł więc przeznaczyć na grę podwójną, gdzie ponownie partnerował mu Matuszewski.

A w niej, po wolnym losie w pierwszej, w drugiej rundzie Kacper i Piotr pokonali Amerykanina Jevtovicia i Meksykanina Buendię 6:0, 6:0. W ćwierćfinale i półfinale osiągali jednakowe rezultaty. Brytyjczyków Mollekera i Moore’a oraz Hiszpanów Davidovicha Fokinę oraz Guella Batrinę eliminowali w stosunku 6:4, 6:4.

W finale Żuk i Matuszewski zmierzyli się z brytyjsko-kanadyjską parą Clarke – Sigouin. Tak naprawdę o wyniku tego spotkania zadecydowała niezwykle zacięta pierwsza partia.

Po niesamowitym boju Polacy wygrali w tie-breaku 8:6. W drugiej odsłonie przewaga Kacpra i Piotra była niepodważalna. Rezultat 6:1 mówi wszystko.

Dla naszej pary to trzeci w ciągu niespełna pięciu miesięcy triumf w juniorskim turnieju ITF rangi Grade 1. W listopadzie zeszłego roku ten debel wygrał XXIX Yucatan Cup w Meksyku, a w styczniu tuż przed startem Australian Open AGL Loy Yang Traralgon Junior International.

To nie wszystko na początku listopada para wygrała imprezę Grade 2 Matan Gafniel Raanana Open w Izraelu, a wcześniej dwukrotnie turnieje takiej samej rangi, a więc Hungarian Open na Węgrzech. 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook