ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74
Triumfatorka Copernicus Bowl zachwycona turniejem

Od pierwszej rundy prezentowała się znakomicie i wspaniałą formę potwierdziła w finale. Zaledwie 15-letnia Mariam Dalakiszwili wygrała juniorski Copernicus Bowl. W meczu o tytuł na centralnym korcie przy Myśliwieckiej 4a filigranowa Gruzinka pokonała w świetnym stylu Mylene Halemai z Francji 6:1, 6:2.

– Jestem bardzo szczęśliwa, że wygrałam ten turniej. Od początku jego trwania grałam naprawdę dobrze. Przed rozpoczęciem tej imprezy oczywiście myślałam o tytule, ale wiedziałam, że muszę skupiać się najpierw na każdym kolejnym meczu – opowiadała triumfatorka.

– Zaczęłam przygodę z tenisem w wieku pięciu lat. Rodzina chciała, żebym uprawiała jakiś sport. W wieku ośmiu lat wygrałam jednak turniej w Turcji. To był ten moment, gdy rodzice zobaczyli, że potrafię naprawdę dobrze grać. Wtedy postanowiliśmy, że zacznę trenować już na poważnie. Teraz całe życie podporządkowuje karierze tenisowej. Robię wszystko, aby zostać profesjonalną zawodniczką i walczyć w turniejach WTA. Wprawdzie w Gruzji nie mamy jak na razie zbyt wielkiej liczby kortów, ale wychodzę z założenia, że jeśli chcesz uprawiać tenis, to możesz to robić także w miejscach nie do końca do tego przystosowanych. Jakoś sobie radzę – mówiła uśmiechnięta Gruzinka.

– Bardzo mi się podobało w waszej stolicy. Organizacja turnieju stała na naprawdę wysokim poziomie. Na nic nie mogliśmy narzekać. Korty były dobrze przygotowane, mieliśmy odpowiednie zaplecze. Ogólnie, po raz pierwszy byłam w Polsce i jestem pod dużym wrażeniem. Miałam okazję w czasie turnieju pospacerować po centrum miasta. Jest naprawdę ładne. Być może uda mi się zagrać w Warszawie w przyszłym sezonie.

– Teraz chcę zdobywać jak najwięcej punktów, aby awansować w rankingu. Marzy mi się występ w przyszłorocznym juniorskim Australian Open. Cieszę się, że w Warszawie zdobyłam aż 60 punktów do klasyfikacji ITF Juniors – dodawała zawodniczka.

Teraz Dalikaszwili jest na najwyższym, 148. miejscu w karierze.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook