ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74
Trener Hertel zdradza plany startowe

Druga najlepsza obecnie polska juniorka szczęśliwie doleciała do Australii. Na Antypodach nie tylko są niesamowicie wysokie temperatury, ale różnica czasowa z naszym krajem wynosi aż 10 godzin. Zawodniczka KT Legia Anna Hertel teraz przez kilka dni będzie przechodziła aklimatyzację. Potem czeka ją występ w turnieju przygotowawczym i głównym,  a więc juniorskim Australian Open.

17-letnia warszawianka w najnowszym rankingu ITF Juniors zajmuje 47.  miejsce. To jej zdecydowanie najlepsza pozycja w karierze.

Dzięki dobrej pozycji zajmowanej także pod koniec zeszłego roku, Hertel dostała się do głównej drabinki Australian Open bez eliminacji. We wrześniu w czasie debiutanckiego US Open zabrakło jej do tego tylko jednego miejsca rankingowego. Musiała wtedy walczyć w kwalifikacjach. Teraz jest spokojna o udział w imprezie Melbourne.

– Ania rozpoczyna zmagania w dużym turnieju Traralgon, który jest imprezą poprzedzającą Australian Open. Jeżeli chodzi o cele, to dla mnie jako trenera, najważniejsza jest w singlu dyspozycja, bo trudno mówić o nadziejach wynikowych w tak dobrze obsadzonych turniejach. Każda zawodniczka może wygrać z każdą, dlatego lepiej koncentrować się na pojedynczym spotkaniu i starać się nawiązać wyrównaną walkę z czołowymi tenisistkami świata. Jeżeli chodzi o grę podwójną, to myślę, że Anię stać na osiągnięcie ćwierćfinału lub nawet wyższej fazy rywalizacji, lecz o wszystkim zadecyduje dyspozycja dnia w każdym meczu – mówi trener Hertel Marcin Bieniek.

Partnerką legionistki w deblu będzie Czeszka Karolina Berankova.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook