ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Legionistka od mocnego uderzenia weszła w nowy rok. Anna Hertel i trener Marcin Bieniek pojechali do Ameryki Południowej. W pierwszym tygodniu startów 16-letnia zawodniczka wygrał turniej rangi Grade 1 w Kolumbii. Teraz będzie występowała w imprezie takiej samej rangi w Ekwadorze. Będzie to rywalizacja w Mundial Juvenil de Tenis.


– Ania rozegrała swój pierwszy turniej w tym roku i można być bardzo zadowolonym z osiągniętych rezultatów. Patrząc na warunki, z jakimi przyszło się mierzyć, a więc ponad 50 stopniami Celsjusza różnicy między temperaturą w Polsce a w Kolumbii oraz wysoką wilgotnością, to każdy mecz był potężnym sprawdzianem walki z własnymi słabościami. Szybko jednak udało się nam zaadaptować. Ania pokazała, że okres przygotowawczy został dobrze przepracowany – komentuje trener Marcin Bieniek.

– W singlu bardzo solidnie rozegrała pierwszą rundę i bez większych problemów pokonała kanadyjską rywalkę. W drugim pojedynku przyszło jej się zmierzyć z rozstawioną rywalką ze Stanów Zjednoczonych. Po ciężkim boju moja podopieczna musiała uznać wyższość rywalki, choć zwycięstwo było w zasięgu jej umiejętności. Zabrakło kilku detali, które zadecydowały o końcowym rezultacie. W deblu wraz z serbską partnerką nie miały sobie równych. Warto zaznaczyć, że w całym turnieju Ania i koleżanka straciły tylko jednego seta. Na szczególna uwagę zasługują spotkania ćwierćfinałowe, gdzie zmierzyły się z turniejowym deblem numer dwa oraz finałowe. W tym ostatnim meczu bardzo dobra gra naszej pary sprawiła, że rywalki nie miały nic do powiedzenia.

– To niewątpliwie bardzo duży sukces, zwłaszcza że Ania grała z Draginią Vuković po raz pierwszy raz w życiu. Oba osiągnięte rezultaty to dobry prognostyk po pierwszym z pięciu zaplanowanych turniejów w Ameryce Południowej. Liczymy, że kolejne spotkania przyniosą następne zwycięstwa – dodaje szkoleniowiec Hertel.

We wtorek nad ranem Ania zagra już w singlu w Mundial Juvenil de Tenis.


 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook