ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Niedawno na żywo oglądała spotkania podczas profesjonalnego turnieju na kortach KT Legia. Teraz miała okazję sprawdzić się w eliminacjach do Drużynowych Mistrzostw Europy do lat 14. Ada Piestrzyńska wygrała oba pojedynki i nie straciła seta. Reprezentacja nie zdołała jednak uzyskać awansu.

13-letnia Ada w połowie czerwca świętowała dwa srebrne medale podczas mistrzostw Polski młodziczek. Potem trenowała w Warszawie. Przy Myśliwieckiej 4A miała także okazję śledzić poczynania uczestniczek turnieju ITF Warsaw Sports Group Open. Kolejnym punktem był wyjazd do francuskiej miejscowości Saint Valery En Caux. Tam razem z Rozalią Gruszczyńską oraz Polą Wygonowską walczyła w eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Europy.

 Nasza reprezentacja była rozstawiona z numerem trzecim. W imprezie startowało osiem zespołów.

W ćwierćfinale Polki wygrały 3:0 z Estonią. Ada pojawiła się na korcie w singlu. W znakomitym stylu pokonała 6:1, 6:3 Gerdę Reinaru. Koleżanki dołożyły kolejne dwa punkty.

W starciu o finał Ada nie pojawiła się na korcie. Rywalkami były turniejowe jedynki, a więc Francuzki. Reprezentantki gospodarzy wygrały pewnie, bo 3:0. Ta porażka oznaczała stratę szansy na awans do DME.

W starciu o trzecią pozycję w imprezie Polki 3:0 wygrały z Węgierkami. Ada ponownie pojawiła się na placu gry i znów nie zawiodła. Zwyciężyła 6:2, 6:3 z Reką Katą Matko.

Legionistka pokazała się zatem w całym turnieju ze świetnej strony. Nie przegrała nawet seta w dwóch pojedynkach.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook