ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Aż trudno uwierzyć, że nasza zawodniczka cały czas nie ma jeszcze 15 lat. Iga Świątek jest w coraz lepszej formie i zanotowała kolejny znakomity występ w gronie juniorek. Tym razem w prestiżowym 38° Torneo Internazionale „Città Di Santa Croce” Mauro Sabatini legionistka była w półfinale singla i ćwierćfinale debla. Otrzymała także ważne wyróżnienie. Impreza we Florencji miała rangę Grade 1. W zmaganiach wzięła również udział inna tenisistka KT Legia Weronika Foryś.

 


Świątek po dwutygodniowej przerwie w turniejowych startach wybrała się do Włoch. Polka w ostatnim rankingu ITF Juniors zajmowała 66. miejsce, a we Florencji wystąpiło kilkanaście tenisistek wyżej od niej notowanych. Idze absolutnie to nie przeszkodziło w znakomitym starcie.

Reprezentantka Legii była rozstawiona z numerem 15. Iga kolejno pokonała Seone Mendez z Australii 7:5, 6:4 oraz Ylenę In-Albon ze Szwajcarii 6:1, 6:2. W ćwierćfinale zmierzyła się z reprezentantką gospodarzy. Iga po znakomitym meczu wyeliminowała Lucrezię Stefanini 6:3, 7:5.

– Polka mimo młodego wieku pokazała niezwykle dojrzały tenis. Uderzała bardzo mocno, świetnie funkcjonował jej forhend. Jest silna fizycznie – napisano na oficjalnej stronie turnieju.

W kolejnym starciu rywalką Świątek była wyżej notowana Emily Appleton. Brytyjka tym razem okazała się zbyt mocna dla Polki. Iga przegrała 2:6, 1:6.

Legionistka, która 31 maja kończy 15 lat walczyła także w deblu. Tam jej partnerką była Federica Bilardo. Polsko-włoska para wygrała z Rumunką Selmą Stefanią Cadar i Tajwanką I-Hsuan Cho 6:3, 7:5. Spotkanie o półfinał Iga i Federica oddały walkowerem.

Nasza zawodniczka po imprezie otrzymała wyjątkową nagrodę włoskich ekspertów. Od 37 lat jest przyznawana dla najmłodszej półfinalistki turnieju singlowego. Dokładnie takie samo wyróżnienie dostała wiele lat temu słynna szwajcarska mistrzyni Martina Hingis.

To nie wszystko. Udany występ we Florencji pozwoli warszawiance na zbliżenie się do czołowej 40 rankingu ITF Juniors.

W przyszłym tygodniu Światek wystartuje w jeszcze ważniejszym turnieju. Będzie to słynny Trofeo Bonfiglio w Mediolanie. Ten turniej będzie rozgrywany po raz 57. Ma rangę Grade A, a więc taką samą jak juniorskie imprezy wielkoszlemowe. Za kilkanaście dni Iga weźmie udział w eliminacjach French Open.

W grze pojedynczej wystartowała także Weronika Foryś. 17-letnia tenisistka naszego klubu w pierwszej rundzie wygrała z Kristiną Novak. Pojedynek ze Słowenką był niezwykle zacięty i zakończył się wynikiem 7:6 (2), 1:6, 6:3. W drugim meczu uległa Włoszce Tatianie Pieri 6:7 (0), 1:6.


 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook