ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Trzeci występ w wielkoszlemowym turnieju juniorskim w karierze i kolejny znakomity wynik. Iga Światek była w półfinale rywalizacji deblowej podczas US Open. W meczu o finał legionistka w parze we Słowenką Kają Juvan po kapitalnej walce przegrały uległy Amerykankom Jadzie Myii Hart i Enie Shibaharze 3:6, 6:4, 4:10.


Dla Igi ten rok jest niezwykle męczący, ale także pełen wspaniałych sukcesów. Jeszcze przed skończeniem 15. roku życia zawodniczka KT Legia zadebiutowała w juniorskim French Open. Tam doszła do ćwierćfinału w singlu i grze podwójnej.

W Wimbledonie natomiast była w półfinale debla. Po zeszłotygodniowym sukcesie i zwycięstwie singlowym w Canadian Junior Championships awansowała na najwyższe w karierze, 14. miejsce w rankingu ITF Juniors. Teraz po starcie w Nowym Jorku powinna być jeszcze wyżej.

Iga grała na kortach Flushing Meadows w singlu i deblu. 

W zmaganiach pojedynczych najpierw pokonała Amerykankę Whitney Osuigwe, ale potem trafiła na notowaną już w trzeciej setce rankingu WTA Viktorię Kuzmovą. Świątek nie dała rady starszej rywalce. Uległa Słowence 2:6, 2:6. 

W grze podwójnej Iga zrekompensowała sobie pechowe losowanie drabinki singlowej. Startując ponownie z Juvan wygrała kolejno z Wiktorią Kulik (KTA Wrocław) i Tunezyjką Chiraz Bechri (6:3, 6:1). Nicole Frenkel i Sofią Kenin ze Stanów Zjednoczonych (3:6, 6:3, 10:4) iChinkami Xiyu Wang i Wushuang Zheng (6:4, 6:3).

W półfinale zmierzyły się z rewelacyjnie prezentującymi się od początku Jadą Myią Hart i Eną Shibaharą. Spotkanie z Amerykankami było zacięte i emocjonujące. W pierwszym secie o jedno przełamanie lepsze były rywalki (3:6). W drugiej odsłonie „nasza para” odebrała podanie gospodyniom w dziesiątym gemie i wygrała 6:4.

Super tie-break zdecydowanie należał do Jady i Eny, które zwyciężyły 10:4. 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook