ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74
Podwójny toruński sukces graczy KT Legia

To były znakomite dni w mieście Kopernika. Adam Kulig był najlepszy, a Patryk Stankiewicz zajął trzecie miejsce w prestiżowym turnieju Supermasters PZT do lat 14. W imprezie, która rozegrana została na kortach w Toruniu wzięło udział ośmiu najlepszych w tej kategorii wiekowej tenisistów w kraju.  Nasi młodzicy sprawili sobie idealny prezent pod choinkę.

W pierwszej fazie turnieju reprezentanci KT Legia musieli rywalizować w grupach. W grupie A znalazł się Stankiewicz, a w B Kulig.

Patryk wygrał dwa z trzech pojedynków. Pokonał 6:2 6:0 Piotra Siekanowskiego i 6:2, 6:2 Fryderyka Lechno-Wasiutyńskiego. Jedyną porażkę, po super tie-breaku zanotował w starciu z Gabrielem Matuszewskim. Dwie wygrane dały mu oczywiście awans do fazy pucharowej, a konkretnie do najlepszej czwórki.

W grupie B Adam Kulig także zakończył rywalizację z dwoma zwycięstwami. Wygrał z Jakubem Bojarskim 7:5 6:0 oraz z Goranem Zgołą 6:3, 1:0 i krecz rywala. Legionistę pokonał tylko Martyn Pawelski.

Nasi zawodnicy w półfinałach mieli trudne zadanie.

Stankiewicz zmierzył się właśnie z Pawelskim. I zagrał kapitalnie. Walka była niesamowita od początku do końca. Gracz KT Legia pierwszą partię wygrał 6:4. W dwóch kolejnych minimalnie lepszy był Martyn, który zwyciężał 7:5, i 7:5. W każdym z trzech setów o wygranej jednego bądź drugiego tenisisty decydowało zatem tylko jedno przełamanie więcej.

Kulig w półfinale zmierzył się z Matuszewskim, a więc grupowym pogromcą Stankiewicza. Legionista pokazał klasę. Zwyciężył bezapelacyjnie 6:2, 6:1. W finale czekał na niego oczywiście Pawelski. Tutaj także Adam zaprezentował się ze świetnej strony. Rezultat 6:3, 6:2 mówi wiele.

Patrykowi pozostała zatem walka o trzecie miejsce i z tego zadania wywiązał się bardzo dobrze. W starciu o najniższe miejsce na podium wygrał 6:4, 7:5 z Matuszewskim.


 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook