ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Legionistka po raz kolejny potwierdziła, że jest zdecydowanie najlepszą skrzatką w naszym kraju. Ada Piestrzyńska bez trudu zdobyła mistrzostwo Polski. Podczas czempionatu rozgranego w szczecińskiej akademii tenisa Promasters, 12-latka w wielkim stylu zdobyła złoto. W całym turnieju nie straciła nawet seta.

 


Piestrzyńska pojechała na zawody do Szczecina bezpośrednio z Krosna. Tam wygrała w singlu i deblu dobrze obsadzoną międzynarodową imprezę z cyklu Tennis Europe.

Podczas mistrzostw Polski tenisistka KT Legia występowała tylko w singlu. Podobnie jak w poprzednim turnieju, także i teraz nie straciła seta.

W drodze do finału liderka rankingu PZT pokonała kolejno Zuzanną Pawlikowską (6:1, 6:1), Weronikę Janiszek (6:1, 6:3), Maję Stokłosę (6:1, 6:3) i Magdalenę Świerczyńską (6:3, 6:4). W spotkaniu o złoto jej rywalką była Zuzanna Kubacha.

Zawodniczka AT Angelique Kerber Puszczykowo to obecnie druga tenisistka rankingu PZT i chyba najtrudniejsza z przeciwniczek, z którymi rywalizuje Ada.

W finale nie było jednak tego widać. Piestrzyńska grała spokojnie i bez większych problemów zwyciężyła 6:3, 6:2.

– Jestem bardzo szczęśliwy z efektów naszej współpracy. Złoty medal to duży sukces Ady, ale nie spoczywamy na laurach. Teraz skupiamy się na intensywnym treningu i jak najlepszym przygotowaniu się do mistrzostw Europy. Przed nami jeszcze wiele celów do zrealizowania – mówi trener Piotr Sierzputowski.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook