ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Bardzo obiecująca w kontekście startującego właśnie juniorskiego US Open zaprezentowała się nasza 15-letnia tenisistka w mocno obsadzonej imprezie w Kanadzie. Igą Świątek wygrała Canadian Open Junior Championships, który miał rangę Grade 1. W finale legionistka pokonała Serbkę Olgę Danilović 3:6, 2:0 i krecz przeciwniczki. Teraz czas na podbój Nowego Jorku. 


Zmagania w kanadyjskiej miejscowości Repentigny odbywały się oczywiście na twardych kortach. Był to ostatni sprawdzian przez wielkoszlemowym turniejem w Nowym Jorku.

Nasza zawodniczka była rozstawiona z numerem piątym. W pierwszych trzech spotkaniach nie straciła nawet seta. Kolejno pokonała Ukrainkę Margarytę Bilokin (6:0, 6:2), Brytyjkę Emily Appleton (7:5, 6:1) oraz Elenę Rybakinę z Rosji (6:2, 6:2). W walce o finał Iga miała zmierzyć się z Biancą Vanessą Andreescu. Kanadyjka była turniejową jedynką, ale z powodu kontuzji nie była w stanie wystąpić w tym meczu. 

W starciu finałowym Świątek spotkała się z 13. zawodniczką rankingu ITF Juniors Olgą Danilović. Po przegraniu pierwszej partii 3:6, w drugiej Polka prowadziła 2:0. Niestety, przeciwniczka musiała poddać pojedynek. 

Iga tym samym wygrała pierwszy w karierze turniej rangi Grade 1. W imprezach takiej kategorii wcześniej trzykrotnie była w półfinałach. Oczywiście wszystkie te osiągnięcia uzyskała w tym sezonie. 

Świątek razem z Darią Kuczer w Kanadzie zagrała także w deblu. Była tam w drugiej rundzie. 

Teraz przenosi się do Nowego Jorku, aby wystąpić w trzecim z rzędu juniorskim turnieju wielkoszlemowym. 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook