ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Dominika Sawicka od niedawna jest zawodniczką naszego klubu. Legionistka, która za kilka dni skończy 10 lat w świetnym stylu triumfowała w turnieju T10 zorganizowanym przez klub BKT Advantage Bielsko-Biała. – Jest bardzo zdeterminowana na sukces i uwielbia rywalizację. Córce pomaga medalistka mistrzostwa świata i Europy, olimpijka z Siedlec Lidia Chojecka – mówi Mariusz Sawicki.


Reprezentantka Legia wystąpiła na Śląsku w dwóch turniejach. Najpierw w zmaganiach WTK do lat 12 w Chorzowie nasza tenisistka odpadła w pierwszej rundzie w starciu z Oliwią Jałochą z Krakowa.

Dzień później Dominika grała w turnieju T10 w Bielsko-Białej. W kategorii zielonej udział wzięło sześć dziewczynek, więc organizator zadecydował, że rywalizacja zostanie rozegrana na zasadach „każdy z każdym jeden set”. Dominika wygrała wszystkie pięć pojedynków.

– Najmocniejszą stroną córki jest jej psychika, zacięcie i charakter – mówi ojciec młodej tenisistki. – Jest bardzo zdeterminowana na sukces i uwielbia rywalizację. Praktycznie każdy trening musi zakończyć się sparingiem z trenerem choć wiadomo, że szans żadnych nie ma. Jednak na starcie każdych kolejnych zajęć pierwsze jej pytanie brzmi „czy zagramy dziś mecz?” W sezonie zimowym 2015/2016 w związku z napiętym grafikiem dwa treningi w tygodniu musiały odbywać się o szóstej rano, ale dla Dominiki też nie stanowiło to problemu.

– Zdecydowanie gorszą jej stroną są warunki fizyczne. Jest dość wysoka, ale jeszcze jest bardzo chuda. Przy wzroście 143 centymetry waży jedynie 27 kilogramów. Mamy jednak nadzieję, że z wiekiem jeszcze urośnie i nabierze trochę masy i tężyzny fizycznej.

– Obecnie duży nacisk kładziemy też na przygotowanie motoryczne. Dominika ten element trenuje od kilku miesięcy pod okiem Lidii Chojeckiej, świetnej przed laty biegaczki, która była medalistką mistrzostw świata i Europy.

– Plany startowe są dość intensywne i praktycznie w każdy weekend wyjeżdżamy na turnieje organizowane w bliższej i dalszej okolicy. W kwietniu Dominika zagra w turnieju Masters na Legii, a tydzień później w Pacyfic Tenis Cup w Kraśniku. Potem czekają ją starty w Pro Kennex Cup  w Świdniku, a 30 kwietnia zostawiamy sobie na trening Talentiady na Legii .

– To nie wszystko. Od 2016 roku średnio raz w miesiącu bierzemy udział w turniejach do lat 12 (skrzatki) nabijając już powolutku punkciki do rankingu PZT – dodaje Mariusz Sawicki.

Dominika, która pochodzi z Siedlec od kilku tygodni reprezentuje Legię.

– Dlaczego akurat ten klub? Pierwszymi turniejami córki były te rozgrywane na Legii, pierwszym poważnymi wyjazdami były obozy do czeskiego Prościejowa. Poznaliśmy ludzi, ci poznali nas i jakoś tak naturalnie wyszło. Kiedy pani Joanna Szymczyk zaproponowała nam przynależność klubową, praktycznie się nie zastanawialiśmy – opowiada ojciec Dominiki.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook