ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Wszędzie, gdzie występuje jest najlepszy. Maks Kaśnikowski zdominował kolejny turniej w ramach rywalizacji skrzatów w Tennis Europe Junior Tour. 12-letni zawodnik KT Legia Warszawa wygrał singla i debla podczas imprezy Vilnius Tennis Academy Cup na Litwie. Dla naszego reprezentanta to szóste z rzędu zmagania, w których był jednocześnie najlepszy w grze pojedynczej i podwójnej.


Kapitalną serię młody tenisista rozpoczął w Kołobrzegu. Potem podwójne wygrane zanotował kolejno w Munsterze, Żlinie, Regensburgu oraz w poprzednim tygodniu w Sirokach w Bośni i Hercegowinie. Praktycznie bez odpoczynku, Kaśnikowski pojechał do Wilna.

Podobnie jak ostatnio na Bałkanach, także na Litwie Maks nie stracił nawet seta. Łącznie podczas litewskiego turnieju zaprezentował w dziewięciu meczach, w tym pięciu singlowych.

W zmaganiach pojedynczych Kaśnikowski wygrał najpierw z Łotyszem Nikolajsem Galkinsem 6:0, 6:1. Potem jeszcze pewnie, bo wynikiem 6:0, 6:0 wyeliminował Portugalczyka Tiago Pereirę. W ćwierćfinale także bez straty gema pokonał Białorusina Sevalija Rachalouskiego. W półfinale Maks miał nieco trudniejsze zadanie. Zmierzył się z Ukraińcem Artiemem Podorożnym. Po pięknej walce Polak zwyciężył 6:4, 6:0.

W pojedynku finałowym Kaśnikowski nie dał najmniejszych szans Rosjaninowi. Maks 6:1, 6:0 wygrał z Michaiłem Gorochowem.

Tak jak w poprzednich turniejach, także i teraz Maks występował oczywiście w zmaganiach deblowych. Na Bałkanach towarzyszył mu Piotr Kusiewicz z KKKS Kraków. Teraz partnerem legionisty był Holender Freek Van Donselaar.

W pierwszym meczu „nasza para” pokonała 6:3, 6:4 Ukraińców Wiaczesława Bielińskiego i Podorożnego. W ćwierćfinale Maks i Freek nie dali szans Litwinom Edasowi Butvilasowi i Germanowi Dumshe. Wygralu 6:1, 6:1. W spotkaniu o półfinał polsko-holenderski debel zmierzył się z białoruską dwójką Michaił Dubrouski – Jahor Śliżewicz. Kaśnikowski i Van Donselaar wygrali po ciekawym starciu 6:3, 6:3.

W finale ich rywalami byli reprezentanci gospodarzy Aisius Sabaliauskas i Pijus Vaitiekunas. Wynik 6:4, 6:0 mówi wszystko. Pierwszy set był w miarę wyrównany, ale w drugim dominacja Maksa i Freeka była bardzo duża.

W całym sezonie w międzynarodowych turniejach skrzatów Maks rozegrał już 64 mecze, z których wygrał aż 57, w tym 34 w grze pojedynczej.

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook