ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Zawodniczka KT Legia Warszawa w poprzednim tygodniu w kategorii do lat 14 była w półfinale rywalizacji deblowej podczas turnieju Eddie Herr International Junior Championships. W ostatnich dniach Stefania Rogozińska-Dzik grała w mieście Managua, a więc stolicy Nikaragui. Mimo że Polka była jedną z najmłodszych tenisistek to wygrała całą imprezę Copa Nicarao. W finale legionistka pokonała rywalkę starszą o trzy lata. 


 

 

W ostatnim turnieju na Florydzie Rogozińska-Dzik była w drugiej rundzie gry pojedynczej. W deblu razem z Martyną Kubką doszła do półfniału. Polki przegrały z Amerykankami. 

Prosto ze Stanów Zjednoczonych, Stefania poleciała do Nikaragui. Tam wystartowała w imprezie z cyklu ITF Juniors. Turniej Copa Nicarao miał rangę Grade 5.

W pierwszej rundzie Rogozińska-Dzik spotkała się z Katie Lafrance. 16-letnią Amerykankę pokonała 6:4, 6:1. W ćwierćfinale rywalką Stefani była Andreea Craciun z Kanady. Nasza zawodniczka w wyśmienitym stylu wyeliminowała 15-latkę 6:1, 6:0.

W walce o finał legionistka zmierzyła się z rówieśniczką z Gwatemali. Z Marią Gabrielą Riverą Corado wygrało 6:1, 6:2.

W meczu o pierwszy tytuł w imprezie tej rangi w karierze przeciwniczką Stefanii była trzy lata od niej starsza Sofia Perez. Pojedynek z zawodniczką z Kostaryki był najbardziej zaciętym ze wszystkich.

W pierwszej partii po pięknej walce Rogozińska-Dzik wygrała 7:5. W drugiej odsłonie rywalizacja była równie zacięta. O zwycięstwie naszej reprezentantki zadecydowało jedno przełamanie więcej. Ostatecznie Polka w tym secie była lepsza w stosunku 6:3. 

Na twardych kortach w Managui Stefania grała także w deblu. W parze z Lafrance zakończyła przygodę w ćwierćfinale. 

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook