ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74
Anna Hertel triumfowała w Kazachstanie

Wrzesień dla zawodniczki KT Legia to starty w turniejach seniorskich. Niespełna 18-letnia Anna Hertel znakomicie pokazała się w turnieju ITF Womens Circuit o puli nagród 15 tysięcy dolarów. W kazachstańskim Szymkencie tenisistka z Warszawy wygrała zmagania deblowe. Jej partnerką Rosjanka Kamilla Rachimowa.

Hertel niedługo skończy 18 lat. Ten rok jest zatem ostatnim, w którym legionistka może występować w turniejach juniorskich.

Nasza tenisistka z trenerem Tomaszem Iwańskim zadecydowała, aby spróbować sił w imprezach dla profesjonalistek. Wybór padł na starty w Kazachstanie. Tam na ziemnych kortach w Szymkencie Anna walczyła w singlu oraz deblu.

W grze pojedynczej Hertel była w drugiej rundzie. Zdecydowanie lepiej spisała się w rywalizacji podwójnej. Tam walczyła w parze z Kamillą Rachminową.

Najbardziej zacięty dla polsko-rosyjskiej dwójki był, o dziwo, pierwszy mecz. Tam rywalkami były Kazaszka Dmitriczenko oraz Uzbeczka Jasmina. „Nasza para” wygrała 6:7(5), 6:3 [10-8]. Jak się potem okazało, to były trudne początki świetnego ostatecznie występu.

W ćwierćfinale i półfinale Anna oraz Kamilla wygrywały bez większego problemu.

Finałowymi przeciwniczkami były Rosjanki Uljana Ajzatulina oraz Anna Jakowlewa. W pierwszej odsłonie Hertel i Rachimowa zwyciężyły aż 6:0. W drugiej walka była o wiele bardziej wyrównana. Decydował tie-break. To był pokaz skutecznej i pewnej gry polsko-rosyjskiej pary. Wynik 7:0 mówi wszystko. Ten triumf jest oczywiście największym profesjonalnym w karierze Hertel.

– W inauguracyjnym spotkaniu było trudno, bo pierwszy raz ze sobą grałyśmy. Jednak po zwycięstwie w tym starciu w super tie-breaku 10:8, złapałyśmy pewność. Od razu byłyśmy dobrej myśli, bo bardzo dobrze nam się razem grało. Poznałyśmy na US Open w zeszłym roku – mówi Hertel.

W tym tygodniu nasza zawodniczka walczy w kolejnej imprezie w tym samym mieście. Tym razem Szymkencie Hertel także występuje w grze pojedynczej i podwójnej. Jej partnerką jest inna Rosjanka, Ksenia Palkina.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook