ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

15-letnia wychowanka naszego klubu wraca do bardzo dobrej formy. Anna Hertel na przełomie sezonów przechodziła trudne chwile. Teraz znakomicie zaprezentowała się podczas turnieju ITF/CAT North Africa w algierskim mieście Tilimsan. Reprezentantka KT Legia na nawierzchni ziemnej była w finałach singla i debla. To dla niej najlepsze wyniki w niedługiej historii startów w cyklu ITF Juniors.


 

Rywalizacji w Tilimsan w północno-zachodniej części Algierii miała rangę Grade 3. Nasza tenisistka była rozstawiona z numerem piątym.

W pierwszym pojedynku pokonała „na rowerku” 6:0, 6:0 miejscową zawodniczkę Djihane Tefani.  W drugim spotkaniu Ania wygrała z Norą Ayalą Serrą z Hiszpanii 6:0, 6:4. Równie ładnie zaprezentowała się w ćwierćfinale. Tam wyeliminowała Celestine Avomo Ellę z Gabonu. W starciu o finał przeciwniczką Hertel była Serbka Draginja. Także w tym meczu Polka nie straciła seta. Wygrała 6:3, 6:2.

W pierwszym dla Hertel finale imprezy takiej rangi czekała prawie trzy lata starsza Lamis Alhussein Abdel Aziz. Spotkanie z rozstawioną z jedynką Egipcjanką było bardzo interesujące.

W inauguracyjnej odsłonie lepsza w stosunku 6:3 okazała się zawodniczka z Afryki Północnej. Druga partia była niezwykle zacięta. Po niesamowitym boju Ania wygrała po tie-breaku 7:3. Wielki wysiłek legionistki w tym secie, sprawił, że w ostatnim Hertel zabrakło już sił. Rywalka, która jest blisko pierwszej setki rankingu ITF Juniors zwyciężyła 6:0.

Jak dotąd najlepszym rezultatem Ani w imprezie tej rangi był półfinał zeszłorocznego Copernicus Bowl na naszych kortach.

W rywalizacji deblowej Hertel w parze z Lexie Stevens z Holandii także była w finale. W nim przeciwniczkami „naszej dwójki” były Alhussein Abdel Aziz i Marta Oliveira z Portugalii.

Ten mecz odbył się krótko po finale singla. Widać było zmęczeni o Polki i Egipcjanki. Ostatecznie rywalki okazały się lepsze od Ani i Lexie. Wygrały 6:2, 6:4.

Hertel nie będzie odpoczywała. Razem ze współpracującym z nią od niedawna trenerem Marcinem Bieńkiem jedzie do Maroka. Tam w Casablance wystąpi w turnieju rangi Grade 1.

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook