ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Z Melbourne docierały do nas dobre informacje nie tylko o startach Igi Świątek, ale także najlepszego polskiego juniora Kacpra Żuka. 17-letni zawodnik KT Legia był w półfinale rywalizacji deblowej w Australian Open. To jego zdecydowanie najlepszy wynik w imprezach takiej rangi.


W poprzednim roku Kacper występował we wszystkich juniorskich turniejach wielkoszlemowych, ale brakowało mu szczęścia. Wprawdzie podczas Australian Open był w ćwierćfinale debla w parze z Piotrem Matuszewskim, ale w pozostałych imprezach, a więc French Open, Wimbledonie i US Open odpadał w pierwszych rundach singla i gry podwójnej.

Teraz startował ze zmiennym szczęściem. Lepiej w deblu niż w turnieju indywidualnym.

Tym razem partnerem Żuka był Australijczyk Aleksiej Popyrin. Ta dwójka została rozstawiona z numerem piątym. Polak i jego kolega z Antypodów pokonali kolejno Włochów Francesco Fortiego i Mattię Frinziego (7:5, 6:3), Jack Molloya i Barnaby’ego Smitha (5:7, 6:3, 13:11) oraz w ćwierćfinale Amerykanina Olukayode Alafię Daminę Ayeni i Moeraniego Bouzigego z Australii 5:7, 6:4, 11:9.

W starciu o wielki finał zmierzyli się z azjatycką parą Yu Hsiou Hsu (Tajwan) i Lingxi Zhao (Chińczyk). Kacper i Aleksiej walczyli z całych sił, ale ostatecznie przegrali 1:6, 3:6. Dla Żuka to i tak najlepszy wynik w wielkim szlemie w karierze.

W singlu zawodnik KT Legia przegrał po ciekawym meczu w pierwszej rundzie z reprezentantem gospodarzy Rinky Hijikatą 3:6, 6:1, 0:6.

Przypomnijmy, że w finale debla dziewcząt była legionistka Iga Świątek. 

Z oboma naszymi tenisistami była trenerka przygotowania fizycznego Jolanta Rusin. 

Fot. Sergey Vishnevskiy

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook