ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Takiej inicjatywy jeszcze nie było. Na naszych obiektach przy Myśliwieckiej 4A nastąpiło uroczyste otwarcie najnowszej placówki grupy Enel-Med S.A. Klinika Enel-Sport będzie skierowana do dzieci i młodzieży uprawiającej sport wyczynowy, ale także dla tych, którzy dążą do uzyskania poprawnej postawy. Na miejscu będzie także działało Centrum Odnowy Biologicznej oraz Centrum Treningu Personalnego.

 

Gospodarzami uroczystej premiery byli Jacek Rozwadowski (wiceprezes Enel-Med), prof. dr hab. Jarosław Czubak (kierownik medyczny nowej placówki Enel-Sport, ekspert w dziedzinie ortopedii dziecięcej), prezes Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski oraz prezes Klubu Tenisowego Legia Warszawa Jerzy Hertel.

– Dzięki współpracy z Legią stworzyliśmy coś unikatowego, nie tylko w skali Warszawy, ale Polski, a może nawet i Europy. ENEL-SPORT to nie tylko piłkarze, są tenisiści, żużlowcy, sędziowie PZPN. Po sukcesie przychodni przy Łazienkowskiej 3 powstał pomysł na znalezienie nowej powierzchni, którego wynikiem jest dzisiejsze otwarcie. Porozumieliśmy się z prezesem Hertlem. Jesteśmy ukierunkowani na ortopedię i rehabilitację dla dzieci, a to spora nisza w Warszawie. Tryb życia – sześć godzin dziennie przed ekranem komputera powoduje, że zarówno dla dzieci z wadami postawy i otyłością, ale też dla zawodników młodej piłkarskiej Legii, młodych tenisistów, judoków o grupa naszego pierwszego kontaktu. Wierzę, że profesor Czubak skompletował zespół najlepszych specjalistów. Obie przychodnie, ta przy Ł3 jak i ta na Myśliwieckiej są wspierane przez szpital ENEL-MED. To jeden organizm, jeden brand – powiedział prezes Rozwadowski. 

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że taka placówka została otwarta właśnie na naszych kortach. Wiele mówi się o kontuzjach dorosłych zawodników i potrzebie fachowej opieki medycznej, a niestety zapomina się często przy tym o najmłodszych. Dzieci, które od najmłodszych lat uprawiają sport, także czasem  mają problemy ze zdrowiem. Odpowiednio wykwalifikowana kadra medyczna, która będzie zajmowała się ortopedią i rehabilitacją najmłodszych jest bardzo potrzebna. My z perspektywy tenisa dobrze zdajemy sobie sprawę, że taka opieka jest niezwykle ważna. Takiej kliniki jeszcze nie było. Cieszymy się, że teraz dzieci będą mogły korzystać z usług najlepszych specjalistów – powiedział Hertel.

Po udanym starcie w listopadzie 2015 r. kliniki ortopedyczno-rehabilitacyjnej Enel-Sport, w kwietniu Enel-Med S.A. otworzył drugą placówkę, przy ul. Myśliwieckiej 4A w Warszawie. Znajdą się w niej trzy nowe części: medyczna – dedykowana dzieciom i młodzieży, Centrum Odnowy Biologicznej oraz Centrum Treningu Personalnego.

– Lokalizacja przychodni jest wielkim ułatwieniem nie tylko dla piłkarzy, ale i przedstawicieli innych dyscyplin. Wszystko mamy na miejscu, w samym sercu Warszawy. Z Enel-Med S.A. współpracujemy już od dwóch lat i śmiało możemy powiedzieć, że na tym partnerze w biznesie medycznym możemy zawsze polegać. Wynika to z pełnego zaufania do lekarzy pracujących w klinice Enel-Sport, a także faktu, że mają od dyspozycji nowoczesny sprzęt na światowym poziomie. Dzięki temu mamy możliwość diagnostyki i rehabilitacji, z jakiej korzystają najlepsze kluby sportowe na świecie. Cieszymy się, że teraz pod taką opieką będą również najmłodsi sportowcy, ponieważ zależy nam, aby stale podnosić standardy polskiego sportu, nie tylko naszego Klubu – tłumaczył prezes Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski. 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook