ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Dopiero cieszyliśmy się z dwóch złotych medali Maksa Kaśnikowskiego w mistrzostwach Polski do lat 14, a teraz mamy kolejne znakomite wiadomości. Tym razem z łotewskiej Liepaji. Zawodnik KT Legia wygrał rywalizację singlową, a w deblu był w finale w parze z Alanem Bojarskim podczas turnieju Tennis Europe. Teraz czas na kilka dni odpoczynku, a potem występ w eliminacjach drużynowych mistrzostwach Europy w Rumunii.

 Na Łotwę „Kaśnik” pojechał prosto z podpoznańskiej Soboty. Do miasta zawodów dotarł w poniedziałek nad ranem. Po kilku godzinach snu przystąpił do meczu pierwszej rundy singla. Bez większego problemu pokonał

Photosa Photiadesa z Cypru 6:1, 6:3.  Potem wyeliminował jeszcze Zachara Martsinkiewicza z Białorusi (6:0, 6:1) oraz Rosjanina Antona Arżankina (6:3, 6:4).

W starciu o finał rozstawiony w Liepaji z dwójką Maks pokonał turniejową „piątkę” Ainiusa Sabaliauskasa z Łotwy 6:1, 6:3.

W decydującym pojedynku Kaśnikowski spotkał się z dobrym kolegą i partnerem deblowym w Liepaji, a więc Alanem Bojarskim w Orła Warszawa. Legionista potwierdził znakomitą dyspozycję. Sentymentów nie było. Wynik 6:1, 6:0 mówi wszystko o przebiegu tego starcia.

Razem z Alanem, Maks był również w finale debla. Tam od zwycięstwie polską parę dzieliły dwa punkty.

Rywalami byli Arżankin oraz Łotysz Edvards Teodors. Kaśnikowski oraz Bojarski przegrali pierwszą partię 3:6, by drugą wygrać w takim samym stosunku. W super tie-breaku stołeczna dwójka uległa 9:11.

– Za mną niesamowite dwa tygodnie. Najpierw mistrzostwa Polski w Sobocie, a potem turniej Tennis Europe w Liepaji. Jestem niezmiernie szczęśliwy, że pokazałem formę, nad którą ciężko pracowałem ostatnimi tygodniami. Nie było łatwo – powiedział Kaśnikowski.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook