ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Bardzo dobrze spisały się tenisistki naszego klubu podczas trzydniowego turnieju w ramach eliminacji drużynowych mistrzostw Europy do lat 16. Iga Świątek, Anna Hertel i Stefania Rogozińska-Dzik wystartowały w holenderskim Bergen op Zoom i wywalczyły awans do czempionatu, który odbędzie się w dniach 19-21 lutego w czeskiej miejscowości Veska.


Reprezentacja Polski do lat 16 złożona jest wyłącznie z zawodniczek KT Legia. Nasze tenisistki są zdecydowanie najlepsze w tej kategorii wiekowej w kraju.

W imprezie w Holandii wystąpiło osiem zespołów. Oprócz Biało-Czerwonych i gospodyń zaprezentowały się Dunki, Niemki, Łotyszki, Brytyjki, Norweżki i Słowenki.

W ćwierćfinale Iga, Ania i Stefania zmierzyły się z Holenderkami i nie dały rywalkom najmniejszych szans. W pierwszym starciu Rogozińska-Dzik pokonała 6:4, 6:4 Perlę Nieuwboer, a w drugim Świątek wygrała z Noą Liauw a Fong 6:3, 6:1. W deblu, który już nie miał znaczenia, Hertel i Iga nie dały szans Liauw a Fong i Judith Van Kessel 6:2 6:2.

Półfinałowymi rywalkami naszych tenisistek były Niemki. Początek meczu był niewiarygodny. Stefania „na rowerku”, a więc 6:0, 6:0 ograła Zoe-Merlyn Schmidt. W drugim pojedynku Iga Światek dość niespodziewanie uległa Irinie Cantos Siemers 3:6, 6:7 (3).

O awansie do finału i jednocześnie o promocji do finałów mistrzostw Europy zadecydował debel. W nim para Hertel-Świątek pokazała klasę. Polki wytrzymały presję i po pięknej grze pokonały 7:5, 6:1 dwójkę Cantos Siemers – Schmidt.

Ostatni mecz był nieco słabszy w wykonaniu naszej drużyny. Przeciwniczkami były Brytyjki, które wcześniej sprawiły dwie niespodzianki. Najpierw pokonały rozstawione Słowenki, a potem Dunki. Tenisistki z wysp pokazały, że tamte zwycięstwa nie były przypadkowe.

Zmęczone Polki nie dały rady. Hertel przegrała z Neli Miller 4:6, 2:6. Potem Iga z Eliz Maloney 1:6, 1:6. W ostatnim meczu Hertel i Rogozińska uległy parze Maloney-Hanna McColgan 1:6, 3:6.

Porażka w finale sprawiła, że nasza drużyna narodowa nie będzie rozstawiona podczas mistrzostw Europy.

W imprezie w czeskiej miejscowości Veska wystąpi osiem najlepszych zespołów z czterech turniejów kwalifikacyjnych. Oprócz Polek i Brytyjek zaprezentują się także Białorusinki, Czeszki. Gruzinki, Rosjanki, Szwajcarki i Ukrainki.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook