ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Tydzień temu zawodniczki KT Legia do lat 12 w pięknym stylu wywalczyły złote medale drużynowych mistrzostw Polski w Zabrzu. Teraz starsze koleżanki okazały się zdecydowanie najlepsze w zmaganiach juniorek, które przeprowadzono na obiektach SKT Centrum Bydgoszcz. 16-letnia Anna Hertel i rok młodsza Stefania Rogozińska-Dzik w niedzielnym finale wygrały z AZS Poznań.


Nasza drużyna była rozstawiona z jedynką i w pierwszej rundzie, która była ćwierćfinałem miała wolny los. W sobotnim półfinale przeciwniczkami Anny i Stefanii były zawodniczki Sopot Tenis Klub.

Legionistki pokazały wielką siłę. W pierwszym pojedynku Rogozińska-Dzik zmierzyła się z Dorotą Szczygielską. Nasza tenisistka, która w tym roku zrobiła ogromny postęp wygrała 6:0, 6:1.

W drugim starciu singlowym Hertel jeszcze bardziej przekonująco, bo bez straty gema 6:0, 6:0 pokonała Martę Bogucką.

Debel oczywiście nie miał już znaczenia, ale nasze zawodniczki podeszły do niego bardzo poważnie. Stefania i Ania wygrała z Dorotą oraz Martą 6:0, 6:0.

W niedzielnym finale walka na korcie była zdecydowanie bardziej zacięta. Rywalkami warszawianek były tenisistki AZS Poznań. Jak się potem okazało, sprawa złotego medalu rozstrzygnęła się w singlach.

A te były niezwykle ciekawe. Najpierw Stefania zmierzyła się z groźną Wiktorią Rutkowską. Po dobrym meczu reprezentantka KT Legia wygrała 6:3, 6:4.

W drugim pojedynku świetnie spisująca się w drugiej części sezonu Hertel spotkała się z Julią Sokołowską. To było znakomite, emocjonujące widowisko. Ania pewnie wygrała pierwszą partię 6:2, ale w drugiej rywalka podniosła poziom gry i zwyciężyła 6:4. Decydowała zatem trzecia odsłona.

W niej legionistka od początku prezentowała się lepiej. Ostatecznie wygrała 6:3. Wtedy już nasze zawodniczki, które pojechały na turniej z trenerem Marcinem Bieńkiem mogły cieszyć się z mistrzostwa Polski. Mecz deblowy nie został rozegrany.

W zeszłym sezonie nasz zespół w składzie Ada Górczyńska i Alicja Sierzputowska zdobył srebro.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook