ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Pięcioro przedstawicieli naszego klubu w tym tygodniu będzie walczyło w mistrzostwach Europy w różnych kategoriach wiekowych. W gronie skrzatów zaprezentują się Ada Piestrzyńska i Adam Kulig. Wśród kadetów zagrają Iga Świątek oraz Daniel Michalski, a juniorów Kacper Żuk. – Liczymy na ich udane występy – mówi prezes KT Legia Jerzy Hertel.


Piestrzyńska, która niedawno została mistrzynią Polski jedzie do Rakovnika. W Czechach najlepsza skrzatka w kraju będzie grała wspólnie z Rozalią Gruszczyńską i Zuzanną Kubachą. Kulig razem z dwoma kolegami Filipem Pieczonką i Martynem Pawelskim będzie walczył w rumuńskiej miejscowości Galati. Turnieje drużynowe zawodników do lat 12 rozpoczynają się w piątek.

Od początku tygodnia natomiast ruszają zmagania starszych graczy. W gronie kadetów, a więc zawodników do lat 16 mamy dwóch przedstawicieli. Iga Świątek i Daniel Michalski będą rywalizowali w Moskwie. Świątek to liderka rankingu PZT kadetek i juniorek. Ostatnio znakomicie zaprezentowała się podczas French Open, gdzie była w ćwierćfinale singla i w Wimbledonie. Tam doszła do półfinału debla. W rosyjskiej stolicy jest rozstawiona z jedynką i w pierwszej rundzie gry pojedynczej ma wolny los. W deblu jej partnerką będzie Maja Chwalińska.

Michalski to aktualny mistrz Polski kadetów w singlu i deblu. W Moskwie będzie walczył o jak najlepszy wynik wspólnie z Tomaszem Dudkiem.

W szwajcarskim Klosters zaprezentuje się za to Kacper Żuk. Najlepszy polski junior zagra w singlu i deblu. 

– Liczymy na bardzo udane występy legionistów. Tak naprawdę cała czwórka, która będzie reprezentowała nasza kraj ma szanse na dobre wyniki. Wszyscy w ostatnich tygodniach osiągnęli wysoką formę. Oczywiście najbardziej liczymy na Igę Świątek, która ma za sobą udane treningi w Prościejowie. Ada Piestrzyńska zyskała wiele pewności siebie po świetnych meczach w mistrzostwach Polski. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Daniela Michalskiego. Wiemy, że poziom tenisa w gronie skrzatów i kadetów w Europie jest z każdym rokiem coraz wyższy. Mimo to wierzę, że zawodnicy Legii poradzą sobie znakomicie – powiedział prezes naszego klubu Jerzy Hertel.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook