ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Po raz trzeci z rzędu będziemy oglądać dwóch przedstawicieli Legii w juniorskim turnieju wielkoszlemową. Najlepsi zawodnicy w PoOlsce do lat 18., a więc Iga Świątek i Kacper Żuk poznali rywali. Nasz tenisista rozpocznie zmagania już w niedzielę. Jego spotkanie z Niemcem Marvin Moeller zaplanowano jako trzecie na korcie 15 od godziny 17 czasu polskiego. 


Żuk do Nowego Jorku podobnie jak Iga Świątek dotarł prosto z Kanady. Tam w imprezie Canadian Open Junior Championships razem z Piotrem Matuszewskim okazał się najlepszy w grze deblowej.

Teraz postara się przełamać nie najlepszą serię z ostatnich turniejów wielkoszlemowych. We French Open i Wimbledonie odpadał w pierwszej rundzie singla. Teraz turniej odbywa się na jego ulubionej twarde nawierzchni. W debiutanckim US Open jego przeciwnikiem na inaugurację będzie wyżej notowany Niemiec. Marvin Moeller jest rozstawiony z numerem 14.

Żuk pojawi się na korcie już w niedzielę. To będzie trzeci mecz na korcie numer 15. Tam spotkania rozpoczynają się o godzinie 11 czasu miejscowego, a więc 17 polskiego. 

– Jakie mamy oczekiwania? Chcemy, aby Kacper po prostu dobrze się zaprezentował w Nowym Jorku – mówi ojciec i trener Artur Żuk.

Iga natomiast jeszcze w sobotę grała w Kanadzie, gdzie zwyciężyła w turnieju singlowym. W Nowym Jorku wystąpi zapewne w poniedziałek.

Jego pierwszą przeciwniczką będzie Whitney Osuigwe. Zaledwie 14-letnia Amerykanka dostała od organizatorów „dziką kartę”. W rankingu ITF Juniors zajmuje miejsce pod koniec trzeciej setki.

Na kortach Flushing Meadows oprócz dwóch legionistów zaprezentują się także Wiktoria Kulik, Piotr Matuszewski i kwalifikantka Daria Kuczer. Od bardzo dawna na juniorskiej imprezie wielkoszlemowej Polska nie była reprezentowana tak licznie. 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook