ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Kolejne znakomite osiągnięcia naszych reprezentantów. Podczas halowych drużynowych mistrzostw Polski w Bytomiu kadetów legioniści zdobyli srebrne medale. W Sopocie natomiast taki sam sukces odniosły nasze juniorki. Tydzień wcześniej złoto wywalczyli skrzaci, a srebro dołożyły skrzatki i młodzicy KT Legia. To było naprawdę udane zakończenie tego roku. 


W drugiej połowie grudnia zawodnicy i zawodniczki naszego klubu wzięli udział w pięciu edycjach HDMP. Co ciekawe, wszystkie legijne zespoły dochodziły co najmniej do finału. Żaden inny klub w Polsce nie może pochwalić się taką skutecznością.

 

 

W zmaganiach chłopców do 16. roku życia wzięło udział osiem drużyn. W Bytomiu gracza KT Legia Daniel Michalski, Filip Kolasiński i Bartłomiej Andrzejczak w ćwierćfinale zmierzyli się z ekipą Centrum Bydgoszcz. Warszawianie wygrali bez trudu 3:0 (Michalski – Stajszczak 6:1, 6:0; B. Andrzejczak – Cieślewicz 6:1, 6:0; Kolasiński/Michalski – Stajszczak/Sytkow 6:2, 6:1).

W walce o finał rywalami naszych tenisistów byli zawodnicy miejscowego Górnika. Już po singlach wynik meczu był rozstrzygnięty. Pojedynki wygrali Michalski i Kolasiński. Debel nie miał znaczenia. Legia zwyciężyła 2:1 (Michalski – Marek 6:4, 6:2; Kolasiński – Radoń 6:1, 6:2; B. Andrzejczak/Kolasiński – Marek/Radoń 7:6, 2:6, 5:10).

Zgodnie z przewidywaniami w finale rywalami podopiecznych Piotra Sierzputowskiego byli młodzi gracze Returnu Radom: Konrad Fryze, Marcin Skowroński i Jakub Kozioł.

Najpierw Michalski pokonał 6:3, 7:5 Fryze, a potem Skowroński wygrał z Andrzejczakiem 6:2, 6:2. Po singlach był zatem remis 1:1. O tytule zadecydował mecz deblowy.

Fryze i Skowroński z Radomia pokonali w nim Kolasińskiego i Michalskiego 6:3, 6:2. Co ciekawe, nasi zawodnicy byli o rok młodsi od finałowych przeciwników. Brązowe medale wywalczył AZS Poznań.

 

 

Równolegle na kortach Sopockiego Klubu Tenisowego odbywała się rywalizacja juniorek. Zawodniczki KT Legia Warszawa (Ada Górczyńska i Alicja Sierzputowska) w pierwszej rundzie miały wolny los. W półfinale zmierzyły się z RKT Return Radom.

W pierwszym meczu Górczyńska 6:0, 6:1 pokonała Julię Ciurę. W drugim starciu Sierzputowska uległa po niezwykle zaciętym pojedynku Aleksandrze Buczyńskiej 6:4, 1:6, 2:6. W starciu deblowym nasze zawodniczki nie dały szans rywalkom. Ada i Ala pokonały Julię i Olę aż 6:1, 6:0.

Finałowymi rywalkami legionistek były tenisistki MKS Szczawno Zdrój. Na inaugurację tego spotkania Ada przegrała z Aleksandrą Rojek 1:6, 3:6. W pojedynku numer dwa Alicja wygrała po niezwykle ciekawej i długiej walce z Karoliną Jaśkiewicz 7:5, 6:7, 6:3. O złotych medalach zadecydował debel.

Górczyńska i Sierzputowska grały bardzo ambitnie z parą Rojek/Jaśkiewicz. Pierwszą partię wygrały 6:4. W drugiej w takim samym stosunku lepsze były zawodniczki z województwa Dolnośląskiego. W tie-breaku legionistki walczyły dzielnie, ale uległy 4:10.

W poprzedni weekend Maks Kaśnikowski, Patryk Stokowski i Adam Kulig kolejny raz nie dali szans rywalom w drużynowych mistrzostwach Polski do lat 12. Po wrześniowym sukcesie na kortach otwartych, tym razem wygrali rywalizację halową. W Sopocie pokonali w finale gospodarzy imprezy z klubu SKT. Dodatkowo nasze skrzatki zdobyły wicemistrzostwo w Zabrzu, a młodzicy w Bytomiu także srebro.

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook