ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Kilka dni temu cieszyliśmy się z sukcesu Weroniki Pociej, a teraz podobnym sukcesem może pochwalić Ada Piestrzyńska. Nasza skrzatka wygrała rywalizację singlową i deblową podczas turnieju w estońskiej miejscowości Viljandi. 12-letnia legionistka była gwiazdą Airok Viljandi Open U12.

Wspomniana Pociej triumfowała w rywalizacji singlowej i deblowej podczas XII Memoriału Ani Dolińskiej, a więc turnieju rangi OTK Super Seria do lat 16.

Teraz pięknie w imprezie dla skrzatek w Estonii zaprezentowała się Ada Piestrzyńska. Reprezentantka KT Legia występował w ostatnich dniach w turnieju Airok Viljandi Open U12

Od początku do końca zmagania dla Piestrzyńskiej były niezwykle udane. W rywalizacji singlowej legionistka nie przegrała nawet seta, a w deblu w parze z Zuzanną Kubachą straciła tylko jedną partię.

W grze pojedynczej Ada pokonała kolejno Dartę Vorslavą z Łotwy 6:0, 6:1. Potem w takim samym stosunku wygrała z Finką Stellą Remander.

W jeszcze bardziej przekonującym stylu, bo 6:0, 6:0 Piestrzyńska poradziła sobie z kolejną przeciwniczką, którą była Brytyjka Mila Burek. To był ćwierćfinał. W półfinale Ada spotkała się z Lucą Victorią Vocke. W pierwszym secie Niemka walczyła dzielnie i przegrała 4:6. W drugiej dominacja Polki była już o wiele bardziej wyraźna (6:1).

W finale przeciwniczką zawodniczki klubu z Myśliwieckiej 4A była kolejna tenisistka z Wysp Brytyjskich. Piątkowy mecz z Matildą Mutavdzić. Po fantastycznym występie Ada wygrała 6:2, 6:0.

Po odpoczynku Piestrzyńska w parze z Kubachą przystąpiła do finału debla. A w drodze do spotkania o tytuł Ada i Zuzanna pokonały kolejno: 6:2, 6:4 Estonki Beljaljevę oraz Suvistę, Burek i Mutavdzić 6:1, 6:1. W półfinale 6:3, 6:0 wyeliminowały Rosjankę Jekaterinę Grom i Polkę Xenię Lipiec.

W finale Polki zmierzyły się z fińsko-węgierską parą Laura Hietaranta – Anna Lajos. To było zdecydowanie najbardziej emocjonujące starcie z udziałem Piestrzyńskiej. Po pierwszym secie wygranym 6:3, w drugim lepsze takim samym wynikiem były przeciwniczki. O tytule w miejscowości Viljandi zadecydował super tie-break. W nim polska dwójka zwyciężyła 10:7.

Występ na południu Estonii był najlepszy dla Ady w karierze.

Na początku kwietnia Piestrzyńska wygrała rywalizację w niezwykle prestiżowym turnieju The Longines Future Tennis Ace – On The Road To The French Open 2016. W nagrodę pojedize na Rolanda Garrosa dla skrzatów.