ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74
Kolejny bardzo duży sukces deblowy Anny Hertel

Decyzja o wspólnym graniu w turnieju deblowym z gruzińską zawodniczką byłą trafiona. 17-letnia Anna Hertel z KT Legia razem z Mariam Dalakiszwili wygrała rywalizację w imprezie rangi Grade 1 w Brazylii. W finale Banana Bowl nasza dwójka okazała się lepsza od Amerykanek Elisabeth Mandlik i Alexy Noel 6:3, 5:7 [10-7]. Dla legionistki to drugi największy sukces deblowy w juniorskiej karierze. Przed ponad rokiem wygrała równie duży, ale mniej prestiżowy turniej Copa Barranquilla.

W rywalizacji podwójnej po wolnym losie na inaugurację Polka i Gruzinka pokonały Francuzki Bencheikh i Halemai 6:4, 6:4. Potem w starciu o półfinał w takim samym stosunku wygrały z Custic i Martinez Cirez z Hiszpanii. Spotkanie o finał było niezwykle zacięte i emocjonujące. Rywalkami były Fernandez i Kimchi. W pierwszej partii minimalnie lepsze były Kanadyjka i zawodniczka z Izraela, które zwyciężyły po tie-breaku 7:6 (7). W drugiej odsłonie z jednym przełamaniem więcej wygrały Polka i Gruzinka (6:3). Decydował zatem super tie-break. Ten był również strasznie wyrównany. Ostatecznie lepsze 13:11 były Anna i Mariam.

Finał był równie emocjonujący jak mecz o udział w nim. W pierwszym secie Hertel z Dalakiszwili były lepsze 6:3. W drugiej odsłonie także o jedno przełamanie więcej lepsza była dwójka ze Stanów Zjednoczonych (5:7). Ponownie zatem o zwycięstwie rozstrzygał super tie-break, a więc dodatkowa rozgrywka do 10 punktów.

W niej polsko-gruziński debel był lepszy 10:7.

Dla Hertel to drugi największy sukces w grze podwójnej w karierze. Ponad rok temu triumfowała w podobnej imprezie w Kolumbii. To był turniej Copa Barranquilla. Jeśli chodzi o rok młodszą Dalakiszwili to jej najbardziej znaczący wynik. .

Teraz czas na kolejny występ w Ameryce Południowej. Będzie to Campeonato Internacional Juvenil de Tenis w Porto Alegre.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook