ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74
Kolejny Copernicus Bowl zachwycił uczestników

Nie mogło być inaczej. Piąta edycja juniorskiego turnieju Copernicus Bowl na kortach warszawskiej Legii okazała się sukcesem. W ciągu siedmiu dni rywalizacji oglądaliśmy wiele znakomitych i zaciętych meczów. W deblu z końcowego sukcesu cieszyła się Pola Wygonowska oraz chłopcy Albert Chudy i Wiktor Konopko. Za rok kolejna odsłona tych cyklicznych już zmagań.

W tegorocznej imprezie na kortach przy Myśliwieckiej 4a zobaczyliśmy młodych uczestników z Irlandii, Anglii, Holandii, Ukrainy, Izraela, Litwy, Rumunii, Włoch, Hiszpanii, Danii, Rosji, Korei Południowej, Australii, Stanów Zjednoczonych, Korei Południowej, Estonii i oczywiście Polski.

Już mecze eliminacyjne pokazały, że rywalizacja będzie stała na wysokim poziomie.

W grze singlowej w półfinałach były Marta Jaśkiewicz oraz Zuzanna Kubacha. Do tej fazy turnieju dotarł także Jan Wajdemajer.

Jeszcze lepiej Polacy zaprezentowali się w deblu. Tam z końcowego sukcesu w parze z Litwinką Ivetą Daujotaite cieszyła się 14-letnia Pola Wygonowska. Dziewczyny wygrały niezwykle pewnie z duetem Panackova/Wierzbowska 6:1, 6:2. Warto przypomnieć, że Wygonowska poprzedniej edycji naszej imprezy była jedną z bohaterek singla. Mimo młodego wieku, jako jedyna biało-czerwona awansowała wtedy do ćwierćfinału.

W gronie chłopców najlepsi okazali się Albert Chudy i Wiktor Konopko. Oni pokonali debel Lerby-Owczarenko 6:3, 6:2.

– Cieszymy się, że ponownie na kortach Legii oglądaliśmy tak dużą grupę młodych zawodników. Kariera tych, którzy wygrywali w poprzednich latach dobrze się rozwinęła. Mamy nadzieję, że z tegorocznymi triumfatorami będzie podobnie. Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji Copernicus Bowl – powiedział prezes KT Legia Jerzy Hertel.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook