ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Dwudniowa przymusowa przerwa w juniorskim French Open absolutnie nie zdekoncentrowała naszej zawodniczki. Iga Świątek w deszczowy wtorek świętowała 15. urodziny, a dzień później wróciła na kort w Paryżu i wygrała dwa spotkania. W środę najpierw w drugiej rundzie gry pojedynczej pokonała o wiele wyżej notowaną w juniorskim rankingu Japonkę Maię Hontamę 6:4, 6:3. Potem po odpoczynku w parze z Włoszką Federicą Bilardo awansowała do drugiej fazy turnieju deblowego.


Świątek prezentowała się tak samo dobrze jak od początku przyjazdu do Francji. Przypomnijmy, że najpierw w wielkim stylu przeszła przez kwalifikacje, by potem w pierwszej rundzie w znakomitym stylu wyeliminować Rumunkę Georgię Craciun. Wszystkie przeciwniczki w drodze do środowego meczu były dużo starsze od Igi.

Tym razem legionistka zmierzyła się z 24. w klasyfikacji ITF Juniors Japonką Mai Hontamą. 

Początek na trudnym, bo wilgotnym korcie nie był dla Polki najlepszy. Azjatka z przewagą przełamania prowadziła 3:1. Iga świetnie zareagowała. Odłamała rywalkę, potem zrobiła to po raz kolejny i z następnych sześciu gemów wygrała pięć. Nasza zawodniczka grała bardzo regularnie i praktycznie nie popełniała błędów. 

W drugiej odsłonie serwis nie był przez sześć pierwszych gemów przewagą dla żadnej z tenisistek. Obie zawodniczki przełamywały się zgodnie po dwa razy do stanu 3:3. Potem Świątek znacznie podniosła poziom gry i wygrała z 17-letnią rywalką trzy gemy z rzędu. To dało jej ostatecznie zwycięstwo 6:4, 6:3. W całym spotkaniu Iga odebrała rywalce podanie pięciokrotnie. W drugim secie miała tylko jeden niewymuszony błąd.

Teraz o awans do ćwierćfinału warszawianka zmierzy się z rozstawioną z dziesiątką Sofią Kenin ze Stanów Zjednoczonych albo Lucie Kankovą z Czech. Mecz tych tenisistek odbędzie się w czwartek. 

Po zwycięstwie nad Hontamą i odpoczynku Świątek ponownie wyszła na kort. Tym razem w duecie z Włoszką Federicą Bilardo spotkała się ze znakomitą parą brytyjsko-węgierską Burrage-Udvardy. Starcie z rozstawionymi z szóstką rywalkami było niezwykle zacięte. W pierwszej odsłonie „nasza para” wygrała 6:4, a w drugiej przegrała 3:6. W super tie-breaku Polka i Włoszka zwyciężyły 10:2.


 

Środowe wyniki: 

2. runda singla: 

Iga Świątek (Polska) – Mai Hontama (Japonia) 6:4, 6:3

1. runda debla:

F. Bilardo I. Świątek (Włochy, Polska) – J. Burrage, P. Udvardy (Wielka Brytania, Węgry, 6.) 6:4, 3:6, 10-2

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook