ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

17-letni zawodnik KT Legia odniósł największy sukces w gronie juniorów. Filip Kolasiński był w finale singla turnieju ITF Junior Tennis w czeskiej miejscowości Veska. W zmaganiach, które miały rangę Grade 4 legionista zdobył 30 punktów do rankingu. To jego najlepszy wynik. Dzięki temu awansował na 433. pozycję w klasyfikacji.

W turniejowej drabince przygotowano 64 miejsca. Kolasiński w pierwszej rundzie miał wolny los. W drugiej pokonał Czecha Mateja Panika 7:6 (4), 6:1. W walce o ćwierćfinał wyeliminował Sahara Simonaz Izraela (6:4, 6:2). Potem okazał się lepszy od Włocha Edoardo Bottino (6:2, 6:1) oraz Jana Pleva z Czech (6:2, 6:2).

Finałowym przeciwnikiem Polaka był kolejny z reprezentantów gospodarzy. Tym razem Filip zmierzył się ze zdecydowanie wyżej notowanym w rankingu ITF Juniors Andrewem Paulsonem. Kolasiński bardzo się starał, ale rywal był lepszy. Zwyciężył 6:0, 6:3.

W najnowszym rankingu legionista jest 433. na świecie. To jego najlepsza lokata w karierze.