ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74
Kolasiński pozytywnie ocenił start w US Open

Dla zawodnika KT Legia to ostatni rok, gdy może startować w gronie juniorów. W grudniu Filip Kolasiński skończy 18 lat. Niedawno nasz tenisista wrócił ze Stanów Zjednoczonych. Tam miał szansę zaprezentować się w eliminacjach do juniorskiego US Open. Debiut w wielkoszlemowej imprezie to konsekwencja znakomitej gry „Kolasia” w tym sezonie. Młody gracz awansował bowiem do czołowej setki rankingu ITF Juniors.

W Nowym Jorku Kolasiński w pierwszej rundzie kwalifikacji pokonał zdecydowanie wyżej notowanego Niemca Justina Schlagetera. Po niesamowitym meczu Polak wygrał 6:4, 6:7 (2), 7:5. W drugim meczu eliminacyjnym Filip zmierzył się z 42. w rankingu ITF Juniors Włochem Giulio Zeppierim. To nie było udane spotkanie legionisty, który w dwóch setach ugrał tylko gema.

– Start w turnieju wielkoszlemowym zawsze wiąże się z pewnego rodzaju ekscytacją, zwłaszcza, gdy tak jak w moim przypadku jest to pierwsza impreza tego rodzaju. Bardzo ciężko trenowałem, żeby zagrać w tym turnieju, więc cieszyłem się każdą chwilą, którą mogłem tam spędzić. Możliwość obserwowania z bliska najlepszych daje dużo motywacji. Zdobyłem dużo cennego doświadczenia, które, mam nadzieję, zaprocentuje w przyszłości. Turniej oceniam pozytywnie, lecz pozostaje niedosyt. Teraz czeka mnie pięć tygodni przygotowań w Warszawie, później start w turnieju Grade A w Osace, a następnie Eddie Herr oraz Orange Bowl – powiedział Kolasiński.


Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook