ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74
Kolasiński o włos od zwycięstwa w wielkiej imprezie

Po dwóch finałach z rzędu w imprezach Grade 2, teraz 17-letni zawodnik KT Legia był w finale turnieju takiej samej rangi w Holandii. Filip Kolasiński w meczu o tytuł przegrał z młodym Hiszpanem, ale i tak zdobył rekordową liczbę punktów w singlu w trakcie kariery juniorskiej. Dzięki temu po raz pierwszy w karierze awansował do najlepszej setki światowego rankingu.

Kolasiński wzrost formy udowodnił w pierwszej połowie czerwca, gdy był w najlepszej czwórce zmagań w Międzynarodowym Turniejów Juniorów o Puchar Śląska w Bytomiu. Potem dobrą dyspozycję potwierdził w Pilźnie. Tam w imprezie Ex Pilsen Babolat Cup również był w półfinale.

Teraz jeszcze lepiej zaprezentował się podczas TC Bakkum Dutch Junior Open 2018. Rywalizacja na nawierzchni ziemnej odbyła się w poprzednim tygodniu w miejscowości Castricum.

W pierwszej rundzie Kolasiński miał wolny los, a w drugiej wyeliminował Jinga Longa Wenga z Holandii (6:4, 6:4). W starciu o ćwierćfinał po trudnym pojedynku pokonał Włocha Matteo Arnaldiego (5:7, 6:2, 6:1). W meczu najlepszej ósemki imprezy nie dał szans reprezentantowi Rumunii Nicholasowi Ionelowi (6:3, 6:0).

Spotkanie półfinałowe również zakończyło się w dwóch seta. Filip zwyciężył z Duńczykiem Holgerem Rune 6:4, 6:2.

W starciu o pierwszy tytuł tak dużej imprezy w karierze legionisty był Carlos Alcaraz Garfia z Hiszpanii. Jak wiadomo powszechnie tenisiści z tego kraju uwielbiają korty ziemne. Polak walczył z całych sił, ale nie mógł wiele zrobić. Ostatecznie przegrał z młodszym o prawie trzy lata przeciwnikiem 3:6, 1:6. Oczywiście to i tak jeden z jego najważniejszych tenisowych osiągnieć w życiu.

Przed tygodniem, 2 lipca Kolasiński był na 126. miejscu w rankingu ITF Juniors. To była jego najlepsza lokata w karierze. Dzięki prawie 100 punktom zdobytym w Holandii awansuje do pierwszej setki.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook