ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Sezon na kortach ziemnych jest dla naszego najlepszego tenisisty bardzo intensywny. Po powrocie z juniorskiego Rolanda Garrosa, Kacper Żuk praktycznie przed dwa tygodnie występował w Sopocie. Najpierw w turnieju ITF Pro Circuit, a potem w mistrzostwach Polski do lat 18. W obu imprezach spisał się bardzo dobrze. W krajowym czempionacie wywalczył złoto w deblu i srebro w singlu. W finale gry pojedynczej skreczował z powodu urazu.

 


Żuk od kilku miesięcy jest w czołowej „trzydziestce” najlepszych juniorów świata. Na mistrzostwa Polski pojechał oczywiście jako faworyt. Od początku pokazywał znakomitą dyspozycję. 

Kolejno eliminował Kornela Kimaszewskiego (6:0, 6:2), Jakuba Zamorskiego (6:0, 6:0), Aleksandra Sadala (6:0, 6:2) i w półfinale Piotra Śmietanę 7:5, 6:2.

W niedzielnej walce o złoto przeciwnikiem Kacpra był zgodnie z przedturniejowymi przewidywaniami Piotr Matuszewski. Drugi junior kraju to kolega Żuka i jego partner deblowy od wielu miesięcy.

W finale w pierwszej partii lepszy pokazał się zawodnik z Kalisza, który wygrał 6:4. W drugiej odsłonie przy stanie 2:0 dla Piotra, Kacper skreczował. Powodem był uraz tricepsa. 

Dzień wcześniej Żuk i Matuszewski zdobyli złoto w rywalizacji podwójnej. Finał miał podobny scenariusz jak decydujący mecz w singlu.

Po pokonaniu trzech par, w półfinale wygrali 6:3, 7:5 z mocnym deblem Returnu Radom Konrad Fryze – Marcin Skowroński. W ostatnim spotkaniu nasza dwójka zmierzyła się z Jakubem Grzegorczykiem i Michałem Sikorskim.

Zaledwie po rozegraniu czterech gemów i prowadzeniu faworytów 3:1, rywale poddali mecz z powodu kontuzji jednego z zawodników. Kacper i Piotr wygrali tym samym drugi turniej z rzędu. 

Tydzień wcześniej ta dwójka triumfowała w imprezie ITF, a dodatkowo Żuk był w ćwierćfinale singla.

Przed legionistą jeszcze kilka dni treningów i wyjazd do Anglii na wielkoszlemowy Wimbledon. Dla niego i Igi Świątek to będzie oczywiście debiut w tym turnieju. 

W mistrzostwach Polski w Sopocie wzięli także udział inni dwaj zawodnicy reprezentujący Legię, ale nie trenujący na naszych obiektach. Patryk Garwacki i Gregor Lainer odpadli w pierwszej rundzie debla, a w singlu pierwszy z nich był w drugiej rundzie.


Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook