ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Ostatnie dni są niezwykle obfite w sukcesy zawodników KT Legia. Nasi gracze zdobywali medale w mistrzostwach Polski młodzików, kadetów i juniorów. Na takim poziomie nie może oczywiście jeszcze grać dopiero dziewięcioletni Janek Nowacki. Legionista świetnie sobie radzi w młodszych kategoriach. Właśnie triumfował w turnieju o Puchar Wójta Gminy Michałowice w kategorii zielonej.

Na inaugurację zmagań w podwarszawskiej miejscowości Nowacki miał wolny los, a w ćwierćfinale pokonał przedstawiciela gospodarzy, a więc klubu TenisLife Brwinów. Legionista wygrał z Janem Kozielskim 4:0, 4:0. W półfinale Jaś zmierzył się z dobrze sobie znanym rywalem Kubą Januchowskim. Po bardzo zaciętym pojedynku nasz tenisista wyeliminował niestowarzyszonego zawodnika 4:2, 2:4, 10:1.

W finale już bez większych problemów Janek zwyciężył Stanisława Sprunga z klubu TenisWil. Nasz tenisista wygrał 4:1, 4:1.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze zwycięstwa Jasia w tym prestiżowym dla naszego regionu turnieju. To kolejny niezwykle udany występ naszego syna w kategorii zielonej, gdzie spotyka się w większości ze starszymi o rok zawodnikami – mówi mama legionisty Marta Litwin-Nowacka.

W tym sezonie reprezentant KT LEgia wygrywał turnieje w Tie-Breaku, w Nowej Wsi i w Sport&Smile Cup. Był także w finałach w Prokennex Cup w Świdniku i Tenes Jawczyce.

– Po zbliżającym się obozie w czeskim Prościejowie, chcielibyśmy, aby Jaś spróbował swoich sił i nabrał doświadczenia w „dorosłym tenisie”, czyli w skrzatach – dodaje Litwin-Nowacka.