ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

15-letnia legionistka w parze z rówieśniczką z BKT Advantage Bielsko-Biała w piątek rano czasu polskiego staną przed szansą największego sukcesu w karierze. Iga Świątek i Maja Chwalińska zagrają w finale wielkoszlemowego juniorskiego Australian Open. Początek meczu o tytuł w piątek około godziny ósmej czasu polskiego.


Świątek i Chwalińska w rywalizacji singlowej nie miały szczęścia. Odpadły już w pierwszej rundzie, więc całą siłę i motywację mogły przeznaczyć na walkę w grze deblowej.

Od początku zmagań prezentują się znakomicie. W drodze do finału Polki nie straciły nawet seta. Kolejno wyeliminowały parę australijską Mays-Popovic (6:2, 6:2), Tajwankę Cho i Japonkę Naito (6:3, 6:4), Amerykanki Mossmer oraz Johnson (6:2, 7:5) i w starciu o decydujące spotkanie japońsko-tajski debel Nagata-Naklo 6:2, 6:1.

Mecz o finał trwał zaledwie 52 minuty. Iga i Maja sześć razy przełamały przeciwniczki. Same straciły podanie tylko w pierwszym secie. Dominowały na korcie od samego początku. Rywalki, które tak dobrze spisywały się wcześniej były kompletnie bezradne.

Teraz ostatni mecz. W piątek rano polska dwójka zmierzy się kanadyjsko-amerykańskim deblem Bianca Vanessa Andreescu- Carson Branstine

Spotkanie odbędzie się na korcie numer pięć. Transmisje ze spotkania można będzie oglądać w usłudze Eurosport Player.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu Świątek zdominowała prestiżowy turniej w Traralgon. Wygrała singla i debla, gdzie jej partnerką była oczywiście Chwalińska.

Fot. Sergey Vishnevskiy

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook