ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Reprezentacja Polski do lat 16 dziewcząt dobrze zaprezentowała się podczas drużynowych mistrzostw Europy w czeskiej miejscowości Veska. Kadra złożona z trzech zawodniczek KT Legia Warszawa zajęła piąte miejsce. W naszym zespole wystąpiły Iga Świątek, Anna Hertel i Stefania Rogozińska-Dzik.


– Jestem zadowolona z naszego wyniku. Okazałyśmy się najlepszą drużyną z tych, które w eliminacjach zajęły drugie miejsce – mówi Świątek.

W ćwierćfinale Polki zmierzyły się ze Szwajcarkami. Po zaciętej walce uległy 1:2.

– Pierwsza rakieta tej drużyny była bardzo dobrze dysponowana. Sprawiała nam duże kłopoty serwisem. W deblu rywalki były skuteczne i agresywne przy siatce. Myślę, że dlatego nie udało nam się ich pokonać. Po tym meczu zdawałyśmy sobie sprawę, że mamy dużą szansę, aby zająć piąte miejsce w turnieju. Byłyśmy zmobilizowane i mimo porażki w pierwszym spotkaniu walczyłyśmy dalej o jak najlepszą pozycję. Pokonałyśmy Ukrainki, a potem zmierzyłyśmy się z Białorusinkami. Najbardziej zadowolona jestem z debla właśnie przeciwko tej ostatniej drużynie. Była wesoła i luźna atmosfera. Wszystko, co chciałyśmy zagrać nam wychodziło. Wygrałyśmy i zajęłyśmy piąte miejsce – opowiada.

Mistrzyni Europy do lat 14 z zeszłego roku od stycznia jest tenisistką naszego klubu.

– Cieszę się, że trafiłam do Legii. Jestem zadowolona z przyjaznej atmosfery i warunków jakie tutaj panują. Legia jest najmocniejszym klubem w Polsce i nic dziwnego, że w reprezentacji kraju znalazły się tylko tenisistki z ulicy Myśliwieckiej 4A – dodaje Iga Świątek.

 

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook