ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

15-letnia reprezentantka KT Legia zadebiutowała w poniedziałek w turnieju takiej rangi. Anna Hertel wystąpiła w pierwszej rundzie futuresa ITF BGŻ BNP Paribas w Warszawie. Na kortach przy Myśliwieckiej 4A nasza zawodniczka wygrała z Rosjanką Anną Pribyłową 6:3, 3:6, 7:6 (4). Mecz trwał ponad dwie godziny. We wtorek w grze singlowej zobaczymy kolejne dwie legionistki.

zdjęcia

W poniedziałek rozpoczęły się zmagania w pierwszej rundzie singla i debla. W drugim pojedynku na korcie numer jeden zaprezentowała się Anna Hertel.

Rywalką legionistki była Anna Pribyłowa. Wiadomo było, że 19-latka rozegrała już około 50 meczów na zawodowym poziomie będzie wymagającą przeciwniczką. Hertel nie przestraszyła się jednak o wiele bardziej doświadczonej Rosjanki.

Pierwsza partia od początku toczyła się pod dyktando naszej tenisistki. Hertel przełamała szybko Pribyłową. Potem zrobiła to jeszcze raz i wygrała seta 6:3.

Drugą odsłonę zaczęła równie dobrze. Prowadziła 2:0, ale potem rosyjska zawodniczka znacznie poprawiła grę. Pięć kolejnych gemów padło łupem starszej z tenisistek. Podopieczna Lecha Sidora i Marcina Bieńka jeszcze odłamała rywalkę, ale ostatecznie przegrała 3:6.

O wyniku zadecydował zatem trzeci set. A ten był bardzo emocjonujący. Hertel świetnie zaczęła i prowadziła 3:1. Potem lepiej grała Pribyłowa, która przy wyniku 5:4 miała nawet piłki meczowe. Legionistka obroniła się i doprowadziła do tie-breaka. Rosjanka wygrywała w nim już 4:0, ale nie była w stanie zwyciężyć. Przegrała siedem akcji z rzędu i całego seta oraz mecz.

Hertel zanotowała zatem pierwszy triumf w zawodowym turnieju.

We wtorek taką samą szansę będą miały dwie inny tenisistki Legii Weronika Foryś i Stefania Rogozińska-Dzik. One także debiutują w zmaganiach takiej rangi.