ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74
Hertel w ćwierćfinale dużej imprezy w Brazylii

Po raz drugi z rzędu zawodniczka KT Legia występuje w prestiżowym juniorskim turnieju Banana Bowl. Zmagania, które odbywają się w mieście Criciúma. Anna Hertel jest już w półfinale zmagań deblowych na ziemnych kortach w Brazylii. Jej partnerką jest znakomicie znana z zeszłorocznego zwycięstwa w Copernicus Bowl Gruzinka Mariam Dalakiszwili.

W poprzednim sezonie Hertel była zdecydowanie niżej notowana w rankingu ITF Juniors. Wtedy start w Banana Bowl jej się nie udał. Odpadła  w pierwszej rundzie singla i debla.

Teraz do rywalizacji, która ponownie ma drugą najwyższą rangę, a więc Grade 1 przystąpiła jako tenisistka czołowej pięćdziesiątki.

W pierwszej rundzie singla miała wolny los, a w drugiej pokonała Amerykanką Shelly Yaloz 7:5, 2:6, 6:3. W starciu o ćwierćfinał Hertel stoczyły zacięty bój z Olympą Lancelot. Ostatecznie przegrała z Francuzką 6:7 (4), 3:6.

W rywalizacji podwójnej legionistka walczy razem z Mariam Dalakiszwili. Zwyciężczyni gry pojedynczej podczas zeszłorocznego Copernicus Bowl okazała się znakomitą partnerką.

Po wolnym losie na inaugurację Polka i Gruzinka pokonały Francuzki Bencheikh i Halemai 6:4, 6:4. Potem w ćwierćfinale w takim samym stosunku wygrały z Custic i Martinez Cirez z Hiszpanii.  W starciu o finał spotkają się z dwójką kanadyjsko-izraelską Fernandez-Kimchi.

W przyszłym tygodniu Hertel wystąpi w kolejnym turnieju w Ameryce Południowej. Campeonato Internacional Juvenil de Tenis odbędzie się w Porto Alegre

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook