ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74
Hertel blisko największego deblowego sukcesu

Hertel blisko największego deblowego sukcesu Tak naprawdę dwie piłki dzieliły zawodniczkę KT Legia od zwycięstwa w turnieju Campeonato Internacional Juvenil de Tenis w brazylijskim Porto Alegre. Anna Hertel w parze z Mariam Dalakiszwili z Gruzji w finale przegrała po super tie-breaku z duńsko-rosyjską dwójką Tauson-Tichonowa.

Zmagania w Porto Alegre miały rangę Grade A, a więc najwyższą możliwą. Taką mają jeszcze tylko imprezy juniorskie z cyklu Wielkiego Szlema oraz kilka innych turniejów. Generalnie, jest to jednak zawsze prestiżowe wyzwanie. W Brazylii w poprzednim tygodniu Hertel razem z Dalakiszwili wygrała rywalizację w imprezie rangi Grade 1. To było w czasie turnieju Banana Bowl. Teraz było prawie tak samo dobrze w jeszcze bardziej wymagających zmaganiach.

W drodze do finału Polka i Gruzinka pokonały Kolumbijki Rico Garcię oraz Samudio 6:4, 6:1. Potem wyeliminowały Danilczenko z Rosji i Ilincę z Rumunii 6:2, 6:2. W ćwierćfinale pokonały 6:4, 6:2 Amerykanki Guevarę i Volynets. NIesamowity był bój o finał. Tam przeciwniczkami były kolejne zawodniczki ze Stanów Zjednoczonych. Anna i Mariam wygrały po super-tiebreaku ze Stearns i Yaloz 2:6, 7:5 (12:10).

Finał miał również niesamowity przebieg. Hertel i Dalakiszwili spotkały się z Tauson z Danii oraz Tichonową z Rosji. W pierwszej odsłonie 7:5 lepsze były rywalki. W drugiej o przełamanie więcej miały za to Polska i Gruzinka (6:4). NIesamowicie emocjonujący był super-tiebreak. Przy prowadzeniu debla Tauson-Tichonowa 9:8 serwowała Hertel. Po returnie mocno uderzyła z forhendu.

Piłka trafiła prawdopodobnie w linię końcową, ale rywalki od razu mówiły o aucie. Potem sędzia go potwierdził. Powtórki nie wyjaśniły do końca, czy arbiter miał rację. Możliwe, że piłka była na linii. W każdym razie Hertel jeszcze nigdy nie była w finale debla w turnieju rangi Grade A. Teraz wraca do kraju.

Początek meczu Hertel około piątej godziny relacji.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook