ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Najlepsi polscy kadeci i kadetki zdominowali ostatni tydzień na kortach Legii. Znakomicie w rywalizacji do lat 16 zaprezentowali się nasi zawodnicy. Rywalizację w singlu i deblu wygrał Daniel Michalski, a u dziewcząt najlepsza w zmaganiach podwójnych była Anna Hertel. Srebrne medale wywalczyli Weronika Pociej i Maciej Ziomber, a brązowe Barłomiej Andrzejczak w deblu i Stefania Rogozińska-Dzik w singlu.  

 


16-letni Michalski był prawdziwym bohaterem mistrzostw. Aż cztery spotkania z jego udziałem zakończyły się wynikami bez straty gema!

W singlu Daniel pokonał kolejno Grzegorza Rudnickiego (6:0, 6:0), Jakuba Kmiecika (6:0, 6:0) i Wojciecha Marka (6:3 6:2). W walce o półfinał równie pewnie 6:2, 6:1 wyeliminował Piotra Galusa. W spotkaniu najlepszej czwórki Michalski nie dał szans Adamowi Kwiatkowskiemu. Zwyciężył 6:1, 6:3. Niedzielny finał także był popisem legionisty, który bardzo pewnie 6:2, 6:1 pokonał Mateusza Skutellę KCT Masters Inowrocław.

Równolegle Michalski w parze z Michałem Mikułą walczył o medal z deblu. Po wolnym losie w pierwszej rundzie dwójka pokonała Marcina Guzowskiego i Maksymiliana Pawlickiego oraz Piotra Galusa i Patryka Kosińskiego. W obu spotkaniach padł wynik 6:0, 6:0…

W półfinale Michalski i Mikuła wygrali z legionistą Bartłomiejem Andrzejczakiem oraz Michałem Woźniakiem 6:2, 6:4.  Andrzejczak tym samym wywalczył brąz.

Mecz o tytuł rozpoczął się kilkadziesiąt minut po pojedynku Daniela w finale singla. Nasz zawodnik z partnerem w wielkim stylu pokonali 6:0, 6:2 parę Wojciech Kasperski/Julian Radoń.

W singlu dziewcząt najlepszy rezultat z legionistek osiągnęła Stefania Rogozińska-Dzik. Była w półfinale, gdzie uległa późniejszej mistrzyni, czyli Mai Chwalińskiej. „Stefka” zdobyła zatem brąz.

Mistrzynią Polski w grze podwójnej została za to Anna Hertel. Ona w parze z Weroniką Falkowską wygrała kolejno (6:0, 6:1) z Caroliną Cerowską i Pauliną Mattik, Karoliną Jaśkiewicz oraz Izabelą Kunat 6:1, 6:1. W niedzielnym spotkaniu o tytuł Ania i Weronika 7:5, 6:1 pokonały Aleksandrę Nadajewską i Julię Wędrochę.

Srebrny medal w grze mieszanej wywalczyła para legionistów Weronika Pociej i Maciej Ziomber.

 

zdjęcia

 

zdjęcia

 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook